Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Dziwne drgania kierownicy w e36 Coupe 318is


Dres86

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie jechałem wczoraj do Łęczycy i takie lekki drgania w okolicy 100km/h poczułem w kierownicy :( jeszcze dziwniejsze jest to że czasami drgania były a czasami w ogóle zanikały i było wszystko ok. Gdzie leży przyczyna takiego zachowani pytanie_bmw Dodam że w przednim zawieszeniu nowe są: końcówki drążków,sworznie,amortyzatory odboje i łożyska,tarcze i klocki hamulcowe,oraz silendblocki wahacza... I co jest nie tak nie mam pojecia pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mam podobny problem. okazalo sie ze nowe opony fuldy ecocontrol byly z jajami skutki sciaganie na boki i dziwne wibracje. oddalem na gwarancje. niewiem czy to pech czy poprostu napaliłem sie na najtańsze opony. pzdr.

Wiesz... fulda to nie takie znowu gówienko... na pocieszenie powiem Ci, że mi po pół roku szlag trafił dunlopy nowe :/ i pi**** nie kupię już drogich opon bo to się mija z celem, nasze drogi wykończą wszystko bez wyjątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wyważyć kola i sprawdzić felgi, a może kupiłeś kiepskiej jakości tarcze i je pokrzywiło przy ostrzejszym hamowaniu?

U mnie z oponami były takie jaja, że:

1- niby wszystko ok i cacy, mucha nie siada, wyważone założone i po krzyku

2- po dobrym rozgrzaniu zaczynały pracować nie tak jak powinny

3- przy większych prędkościach się odkształcały

mowa o dunlopach nowiutkich kupionych rok temu... nawet niecały

no i co się okazało:

- opona chodziła na boki - do tego stopnia, że po wieczornym a raczej nocnym powrocie do domu po prostu było czuć smród palonej gumy po jeździe 140-160

- przy takiej też prędkości pojawiało się wybrzuszenie na bieżniku, którego na wyważarce nie było widać

wyszło to dopiero kiedy rozpędzone było lewe i prawe przednie koło na maszynie do sprawdzania łożysk w auto chipie

po zmianie opon - cud ;)

ale to raz puka raz nie puka... to też już jestem uczulony bo u mnie podobne jaja były jeszcze przez zwichrowaną półośkę prawą i wywaloną z tego powodu tulejkę i łożysko półosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...