Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z systemem wspomagania parkowania


stan

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

w ramach przystosowywania bmw do zycia pytanie mam kolejne. Mianowicie mam niby z tylu czujniki parkowania natomiast cos jest nie tak. Po wbiciu wstecznego jest sygnal, ze cofa, zaraz potem przestaje piszczec i o zblizaniu sie do przeszkody juz nie informuje.

Ma ktos moze pomysl co sprawdzic, albo zrobic samemu przed udaniem sie do serwisu/mechanika/etc?

Myslalem nad bezpiecznikiem, ale ktory? Te, co sa wlozone sa sprawne, moze trzeba gdzies jakis dorzucic.

Tu jest link do tej calej rozpiski, moze ktos cos podpowie. http://www.forum.maxbimmer.pl/topics19/rozpiska-bezpiecznikow-do-e36-i-e30-vt1932.htm.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ciągły sygnał oznacza awarię PDC. Prawdopodobnie masz uszkodzony jeden lub więcej czujników. Najprostszą metodą sprawdzenia czy działają jest przyłożenie ucha.

Wrzuć wsteczny na włączonym zapłonie i sprawdź czy czujniki cykają. Ten który nie cyka należy wymienić. Koszt nowego oryginału to około 250 zł .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Czujniki połączone są szeregowo więc jeśli jeden padnie to cały układ nie działa :(

Zęby dostać się do czujnika musisz ściągnąć listwę ozdobną zdeżaka na którek zamocowane są czujniki. Jak już zdejmiesz zobaczysz plastikowe zatrzaski. Wystarczy wypiąć i gotowe. Jest kilka wersji czujników, które wchodziły w różnych przedziałach czasowych. Może się okazać, że z tego samego modelu nie pasuje bo jest kilku miesięczna różnica w dacie produkcji. Więc zanim kupisz dowiedz sie w ASO jaki nr czujnika potrzebujesz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jednak bezpiecznik? ktory numerek(numerki) z forumowego spisu moze byc za to odpowiedzialny?

po pierwsze, ostatnio sporo bezpiecznikow musialem wymienic, a po drugie nie wszystkie mam wlozone i tak np, zeby 'odpalic' lewe dlugie swiatla musialem dokladac bezpieczniki bo nie byly powkladane wcale.

wiec mimo wszystko wydaje mi sie, ze najlepiej byloby zaczac od tego bo problem moze sie rozwiazac w sekund 5. (;

ma ktos pomysly jakies? pzdr

[ Dodano: 20 Kwiecień 09, 20:08 ]

a jednak macie racje. nie dziala jeden z czujnikow. to sie da jakos rozebrac/ probowac naprawiac czy trzeba wymieniac? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...