Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z elekrryczna klapa bagaznika


pzaik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem w moim -Bmw 530d kombi E39 2002 r ----mam problem nastepujacy ..bagaznik jast domykany elektrycznie no i wszystko dzala jak nalezy jednak od paru dni swieci mi kontrolka na desce rozdzelczej informujaca mnie o niezamknietym bagazniku Prosze o pomoc co moze byc przyczyna tej usterki i w jaki sposob moge ja usunac bez wizyty w serwisie z gory dzeki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio miałam taki sam problem ze swoim bagażnikiem... a sprawdzałeś czy faktycznie jest on zamknięty?? W moim wypadku okazało się, że pękła sprężynka w zamku, która odpowiadała za ryglowanie bagażnika :) A niby bagażnik się domykał, tylko poluzował się mechanizm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.

jesli przy podniesionej klapie zamkniesz ja np. gwozdziem,i "mimosrod" w belce sie przekreci to raczej czujka w zamku klapy.

Tym np gwozdziem sprobuj docisnac i przytrzymac "dzyndzel" w zamku w pozycji zamknietej dociskajac go maksymalnie do gory na zapalonym silniku i sprawdz czy klapa swieci,jesli tak to pewnie zamek,lubia jeszcze pekac kable w klapie.

Najpewniej i najszybciej to sprawdz inny zamek wpinajac sie do kostki i zamykajac go recznie.

Jak cos to mam zamek,i wiele czesci do 503D KOMBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Od dzisiaj jestem nowy klubowiczem, przepraszam jeśli o coś nie tak zapytam

Mam również problem z klapą o bagażnika (E39 kombi) z tym, że klapa klapa ciężko się zamyka, a szyba nie domyka i zauważyłam, że w miejscu mocowania dach jest minimalnie wybrzuszony. Bardzo proszę o informację co z tym zrobić lub jak się zabrać do wymontowania tego mechanizmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem w moim -Bmw 530d kombi E39 2002 r ----mam problem nastepujacy ..bagaznik jast domykany elektrycznie no i wszystko dzala jak nalezy jednak od paru dni swieci mi kontrolka na desce rozdzelczej informujaca mnie o niezamknietym bagazniku Prosze o pomoc co moze byc przyczyna tej usterki i w jaki sposob moge ja usunac bez wizyty w serwisie z gory dzeki

Z tego co zauważyłem w moim e39 toring, to tam są 2 czujniki. Jeden jest podpięty pod klapę bagażnika, drugi pod szybę. Czasami jak się człowiek zapomni i nie domknie szyby do końca to potem jest wkurzanie i trzaskanie klapą bagażnika, a kontrolka wciąż świeci. A wystarczy dobrze zamknąć szybę w klapie bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...