Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Dodatkowe wskaźniki na słupku? Czy ktoś montował??


streetracer!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W mojej bmce szwankuje wskażnik temperatury, pokazuje czasem na maxa a temp jest ok. :party: Więc pomyślałem żeby założyć na słupek dodatkowy wskażnik temp. i przy okazji woltomierz.

http://moto.allegro.pl/item611906368_zegar_wskaznik_temperatury_wody_7_kolorowy.html

Na tej aukcji sprzedają takie zegarki i nakładki na słupek żeby je zamontować. Interesuje mnie to że w zestawie dają czujnik do wkręcenia w układ chłodzenia , i moje pytanie: gdzie w e30 1,8i miałbym sobie ten czujnik dodatkowo wkręcić? <bmw_3>

Wszystkie komentarze mile widziane :mrgreen: <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wynika ,że szwankuje Tobie wskażnik/czujnik od temperatury silnika

Ten dodatkowy czujnik mógłbyś wkręcić sobie w bok chłodnicy.

Zwykle większość chlodnic ma specjalny otwór na czujnik zaślepiony korkiem.

Tylko że czujnik który masz oryginalnie zamontowany na silniku daje info o temperaturze silnika(temperatura płynu w małym obiegu) co nie dokońca jest równe z temperaturą płynu chłodniczego w dużym obiegu przez chłodnicę.

W przypadku awarii termostatu(np zamknięcia) spowoduje ,że na tym kupnym wskażniku będziesz miał temp ok a silnik będzie się gotował na małym obiegu a Ty przez to ,że nie masz sprawnego oryginalnego wskażnika/czujnika to możesz przegapić taką sytuację.

Nie prościej byłoby sprawdzić czujnik w silniku?Wymienić/Podmienić go na sprawny?

Proponyje też sprawdz sobie kabel masowy silnik>nadzwozie-jeśli nie jest np dobrze dokręcony to silnik ma kłopoty z masą i wtedy czujniki warjują.

Ja miałem tak ze wskażnikiem temperatury-bo przewód masowy nie był dobrze dokręcony do łapy silnika (po wymianie poduszki) tylko raz stykał raz nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim to akurat jest chyba wina zegarów a nie czujnika, dlatego że jak pokazuje mi max. temp. to rusze kostką tą od zegarów i wskakuje na połowe. A nie dałoby sie tego dodatkowego czujnika dac tak: przeciać któregoś węża od układu chłodzenia dorobić rurkę np. aluminiową w którą wkręcę czujnik i rurke do węży na opaskach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...