Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Dziwne zachowanie klimatyzacji


golabeknew

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem E46 328i od miesiąca. Jakiś czas temu zacząłem testować klimatyzację. Włączam śnieżynkę ustawiam temp na 16 stopni i ustawiam AUTO. Po chwili zaczyna wydobywać się zimne przyjemne powietrze. Jest jednak ale... Zimne powietrze wydobywa się tylko z przednich nawiewów. Górnym i dolnym leci bardzo ciepłe przez co mam wrażenie, że w samochodzie jest za ciepło. Proszę o odpowiedź, czy to normalne zjawisko. Dodam jeszcze, że jak wyłączę z AUTO i ustawie nadmuch na wszystkie 3 pozycje zimne powietrze nie dmucha już z żadnego z nich. Próbowałem manipulować przy tym wszystkim wewnętrznym obiegiem jednak nic to nie daje. Z góry dziękuje za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie w klimatronikach czasami zdarza.

U mnie pomagało odpięcie kostki od panelu i po kilku minutach podpięcie go ponownie.

(Przed odpięciem wszystko ustawiałem na min)

Nie wiem w czym dokładnie jest problem ale działa to tak jaby sie elektrozawór wieszał i nie miał zamiaru się zamknąć. Ktoś mi mówił że może to też być wina czujnika temperatury dla danego elektrozaworu. Ale niewiem na pewno tylko domysły.

Może ktoś jeszcze przy tym grzebał to niech sie wypowie <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Jeden z mechaników mówił mi, że w BMW to normalne zjawisko i że to wynik utrzymywania w aucie jakiegoś rodzaju mikroklimatu, jednak widzę po Twojej odpowiedzi, że jednak nie jest to normalne zjawisko. Napisz mi jeszcze, czy miałeś identyczne objawy?? Na auto zimne z przednich a na manualu wcale??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to troszke inaczej:

Na auto wszystko całkiem nieźle tylko górnymi i na nogi słaby nawiew.

Na manual z włączoną klimą wszystko ok.

Przy wyłaczonej klimie górne i na nogi cały czas ciepłe powietrze pomimo ustawienia na zimne.

Więc troche inaczej ale dośc podobne objawy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz maskę stań przodem do pojazdu i zaraz za kolektorem ssącym pod podszybiem http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CP71&mospid=47443&btnr=64_0126&hg=64&fg=18 część nr 1, to właśnie elektrozawór i to on jest najczęstrzą przyczyną takich dolegliwości, ponoć można to rozebrać i wyczyścić ale są tam jakieś szpilki, które jak są już wyłamane to tylko wymiana na inny. Wiesza się po prostu i leci cały czas ciepła woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...