Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Malowanie zacisków


sulek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie malowania zacisków, zastanawiam się co da lepszy efekt malowanie proszkowe czy malowanie u lakiernika, gdzie pojawi się później rdza o ile się pojawi (wcześniej zaciski będą wypiaskowane i założone nowe elementy gumowe). Jeśli lepsze piaskowanie to jak zabezpieczyć powierzchnie po której przesuwa się tłok w zacisku bo ona nie może być pomalowana, założenie tłoka i gumki, która tam jest nie poskutkuje ponieważ zacisk pójdzie do pieca i gumka spłynie i zostanie na zacisku, może wyjąć tłok i czymś to zaślepić/zakleić to dziurę z gładką powierzchnią. Robił ktoś coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie robiłem tego, kasa nie ma tu nic do rzeczy, chciałbym to zrobić dobrze, profi, żeby miało ręce i nogi, nie wiem czy ja pomaluje tak dobrze jak lakiernik. Skłaniałbym się raczej to oddania zacisków w dobre ręce niż samemu nawet dobra farba do zacisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pogorszy, czerwone, zolte, zielone zaciski kiedys byly OK,ale z wiekiem czlowiek madrzeje wedlug mnie jest to nie potrzebne, mozna oczyscic odmalowac na czarno i bedzie git

Dokładnie ! Czerwone, żółte, zielone itd. odpadają bo nie uważam tego za sposób na polepszenie wizerunku auta (no ok chyba, że miał bym Porsche czy coś tego typu)...

Każdy inny kolor poza czarnym mi nie pasuje :P;) Więc zrobię je na czarno jak tylko czas pozwoli :)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz, ja tam będę inny zestaw hamulcowy montował, więc autem jeżdżę i narazie badam temat :) Chyba jednak zdecyduje się na proszkowanie, jak zrobię to wrzucę fotki w swoim wątku - samochodowym, najpierw samych zacisków a później jak to wygląda na feldze.

Po wybadaniu tematu, wypiaskowałem i wyporszkowałem zaciski, oto efekt, za 80 zł - tyle samo kosztuje lakier, a mniej roboty, nie tracę czasu na to, a efekt myślę, że lepszy. Rzecz jasna do zacisków idą wszystkie nowe elementy gumowe. Powie mi ktoś co oznacza liczba "25" na zaciskach, bo 57 to średnica tłoczka.

zaciski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...