Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Lampki wewnątrz auta - gdzie szukać czujników drzwi ?


SataN

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie... coś mam nie teges bo przy ostrym hamowaniu, przyspieszaniu zapalają mi się lampjony w aucie jak jak na choince. Na 99% to czujnik którychś drzwi (choć 1% rezerwuję na przypadki specjalne które mnie dość często spotykają :P).

O ile lampkę na górze sobie wyłączyłem i po krzyku... o tyle te w okolicach nóg podświetlające podłogę przy otwieraniu drzwi doprowadzają mnie do szewskiej pasji i niemiłosiernie rozpraszają w nocy ;)

Proszę o pomoc bo realoem.com przedłubałem szukając tych pstryczków/czujników i za wacława nie znalazłem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satan jak otworzysz drzwi to ten czujnik jest na słupku.Taki mały cycek w obudowie rygla.Stawiam na czujnik drzwi kierowcy.Tam najczęsciej wyrabia sie ten rygiel i drzwi choc nie czuć to jednak maja maly luz a to wystarczy zeby czujnik wariował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satan jak otworzysz drzwi to ten czujnik jest na słupku.Taki mały cycek w obudowie rygla.Stawiam na czujnik drzwi kierowcy.Tam najczęsciej wyrabia sie ten rygiel i drzwi choc nie czuć to jednak maja maly luz a to wystarczy zeby czujnik wariował.

nosz w mordę jeża... tego się obawiałem ;> za cholerę mi się nie chce tego wymieniać :P chyba coś nakleję po prostu na tego cyca co by bardziej odstawało i dociskało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosz w mordę jeża... tego się obawiałem ;> za cholerę mi się nie chce tego wymieniać chyba coś nakleję po prostu na tego cyca co by bardziej odstawało i dociskało

Ja tez jakis czas temu miałem dyskoteke w aucie w czasie jazdy własnie przez ten

czujnik , zapryskałem WD-40 + pare razy otworzyłem/ zamknełem i do dzisiaj działaja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosz w mordę jeża... tego się obawiałem ;> za cholerę mi się nie chce tego wymieniać chyba coś nakleję po prostu na tego cyca co by bardziej odstawało i dociskało

Ja tez jakis czas temu miałem dyskoteke w aucie w czasie jazdy własnie przez ten

czujnik , zapryskałem WD-40 + pare razy otworzyłem/ zamknełem i do dzisiaj działaja :wink:

cholera jasna... dzisiaj siadłem i rozebrałem każdy bolec po kolei... tzn. wyciągnąłem i przeczyściłem i wsadziłem na miejsce... jak mi coś wieczorem zamruga, to normalnie wyrwę żarówki razem z oprawkami ;p ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
bmw_beer

No i dupa !!!!!!!!!

znowu zaczęły mrugać... wkurzyłem się i wymieniłem wszystkie rygle na nowe ;p przestało ;)

edit: jak ktoś chce się za to sam brać, to niech łyknie pół litra wcześniej... bo złapanie tego rygla na 2 torxy to graniczy z cudem, przynajmniej z pierwszą śrubą jest więcej problemów niż ustawa przewiduje ;p ;)

Poza tym złamał mi się klucz którym dokręcałem, to też sobie w zęby przy***** tak zdrowo ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma co czyścić, lepiej wymienić. No ale dobrze że już jest wszystko spoko :)

Jeśli będę miał podobny problem to oddam ci auto na czas wymiany ;) hehee żarcik (pewnie głupi)

dawaj pół litra... i wymieniamy ;D

Najgorsze jest to, że teraz muszę wyczyścić tą tapicerkę, zastanawiam się czy nie pożyczyć maszyny i nie robić tego samemu ;)

No i z racji tej, że to "M-kowa" to muszę sobie instalację pod dodatkowe lampki porobić, bo w środku komfort była... ale za osłonami słonecznymi nie miałem, ta ma... i lampki są, trzeba będzie powalczyć lutownicą, ale to akurat po 5 latach technikum elektronicznego idzie mi szybko i sprawnie ;)

A przy okazji historia prawdziwa:

Jako, że do aso mam 5 minut spacerkiem, to polazłem i pytam czy to rygle czy coś jeszcze... gość mi mówi, że on się nie zna nie jest dobry z elektroniki, przyjechać, komputer itp. ;D

Pojechałem do chipa: rygiel albo ground module :P Diagnoza na oko: rygiel, prawdziwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...