Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problemy z E36 320i.


Maras1122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Zastanawialem sie nad zakupem E36 320i . Z tego co mi powiedzial sprzedajacy w aucie zalewane sa swiece , raz odpala raz nie odpala, "świece zapłonowe i najwazniejsze: wgranie "oryginalnego softa" lub wymiana "kości pamięci" w sterowniku silnika-niewiem co to ale silnik po rozgrzaniu wariuje i go zalewa." jak nie odpala to mowil ze z wydechu czuc benzyne. Co moze byc z takim silnikiem nie tak? i jakie moga byc ewentualne koszty naprawy?? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazu nie ma i takie dosc dziwne objamy ,gosciu niby swtwierdzil ze raz tym jechal jakies 50km w jedna i 50km w druga strone ,ale jak mowi ze raz pali raz nie pali to nie wiem czy nie kreci cos. ale u gory napisalem objawy takie jakie mi powiedzial to moze komus na forum trafilo sie cos podobnego lub ma pojecie co moze byc przyczyna takiego stanu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Najlepiej pozycz od kogos drugiego kompa na podmianke , ewentualnie takie

zalewanie moze byc tez spowodowane czujnikiem położenia wału.

A sonde najlepiej odłącz , jesli dalej beda sie takie cuda działy to ja bym to

auto odpuscił , chyba ze to totalnie okazyjna cena :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :wink: ale według mnie jeżeli usterka jest "elektryczna" to na 99% komp powinien coś wyczaić bmw_beer

[ Dodano: 7 Maj 09, 22:30 ]

"chyba ze to totalnie okazyjna cena" tylko że z autkiem w okazyjnej cenie to zawsze jest tak że albo trzeba sporo dołożyć albo się potem użerać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik polzenia wału nie psuje sie czesto...ale wszytsko sie zdarza...

Ale mam pytanko: ten sam problem wystepuje na cieplym i zimnym silniku???...Jezeli an zimnym jest OK a na cieplym nie odpala to znaczy ze czujnik temp silnika ktory podaje sygnał do ECU jest uszkodzony a to juz bardziej prawdopodobne niz uszkodzony czujnik walu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal-lubin tego to juz mi gosciu nie powiedzial czy na cieplym czy zimnym silniku. Ale sprobuje cos sie jeszcze dowiedziec.

Przyczyn tego może być kilka - komputer i soft to jedno, drugie to wtryski kaput, ewentualnie nie takie jak trzeba tam są...

Auto do kompa i wszystko wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadalem z gosciem znowu i twierdzi ze problemy ma z paleniem na zimnym silniku, co waszych wczesniejszych propozycji to tak jak sie zupelnie nie znal na tym aucie okazalo sie np. ze wymienial sonde lambde , przeplywke , krokowy - bo podobno byl uszkodzony i dalej sa te same problemy, wiec prawde mowiac nagle zaczal sie cos znac hehe a cene za autko chce dosc spora jak na takie uszkodzenie wiec raczej odpuszczam jego zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie palenie na zimnym przerabiałem :) moze byc czujnik temperatury przy silniku. Objawy były takie że auto na zimnym nie paliło, a jak sie nim dłużej pokręciło (bardzo długo) to złapał jakas tam temp. i wtedy zapalal. Bo przy rozruchu widocznie czujnik daje sygnał do kompa o temp silnika i zmienia sie mieszanka albo cos, diagnoza usterki + czujnik + wymiana 350 PLN w dobrym serwisie (dobry=drogi) <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to jest auto z 91 roku i wymaga wkladu w cale wnetrze bo jest poniszczone i oprocz tego zabawy z silnikiem zawieszka itp. a jak on sie nie zna "niby" a jak mu cos mowie nagle sie zna to mysle ,ze probowal juz to auto postawic na nogi ,ale mu nie wyszlo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...