Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Przekładnia, maglownica e36 wymiana


el_banano

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie odnośnie wymiany przekładni.

musze wymienić przekłądnie ale nie wiem czy sam podołam takiemu wyzwaniu czy musze oddać to do warsztatu, tymbardziej że nie mam gdzie zabardzo tego zrobić a ni nawet kawałka kanału.

jeśli mowa o warsztatach to czy macie jakiś taki we wrocku lub okolicach który to zrobi za przyzwoitą cene razem ze zbieznością oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie odnośnie wymiany przekładni.

musze wymienić przekłądnie ale nie wiem czy sam podołam takiemu wyzwaniu czy musze oddać to do warsztatu, tymbardziej że nie mam gdzie zabardzo tego zrobić a ni nawet kawałka kanału.

jeśli mowa o warsztatach to czy macie jakiś taki we wrocku lub okolicach który to zrobi za przyzwoitą cene razem ze zbieznością oczywiście.

Wiesz baban.. jak chcesz, to kanał mogę użyczyć w któryś weekend jak chcesz, ale to nie jest taka prosta sprawa.

Na prawdę jest tam w cholerę i jeszcze trochę roboty. Jak już to robisz, to zastanów się czy przy okazji nie przydałoby się wymienić drążków na nowe no i przede wszystkim pamiętaj, że geometria i zbieżność obowiązkowo.

Samą przekładnię też trzeba dobrze ustawić i ehhhh... jest tam w cholerę roboty. Mi osobiście nie chciałoby się za to łapać samemu z tego względu, że jest tam dużo pracy i konkretna wiedza potrzebna. Jak by nie patrzeć to układ kierowniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no i przekładnia wymieniona :wink:

Wielkie dzieki tutaj dla Marasa <bmw_2> za pomocy w wymianie i poświęcony czas.

Przekładnia rewelka szczelna, sprawna <bmw_1>

Banan dużo było z tym roboty? bo ja u siebie też musze wymienić oczywiście zbieżność ustawić to norma

a czy niema różnicy jaki to silnik? wszystkie modele e-36 mają taką samą przekładnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banan dużo było z tym roboty? bo ja u siebie też musze wymienić oczywiście zbieżność ustawić to norma

a czy niema różnicy jaki to silnik? wszystkie modele e-36 mają taką samą przekładnie???

nie ma różnicy jaka pojemność ważne aby e36 było :wink:

Mi Maras dła przekładnie z jakiegoś benzyniaka, a jeśli chodzi o czas to od początku do końca zeszło nam przy tym od 9 do 16, przy czym mieliśmy mało komplikacje na koniec ale to nie miało żadnego związku z przekładnią (choć namieszało nam w głowach). Napewno jak byśmy dysponowali kanałem było by wygodniej ale nie było tragedii, troszeczke deszcz pomieszał ale daliśmy rade :mrgreen:

Generalnie jestem zadowolony i ciesze sie że w końcu ją wymieniłem happy_bmw

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Banan piszesz troche namieszalo nam to w glowach ,ale efekt koncowy wyszedl zadowalajacy tak jak powinno byc. Co do przekladni to sa takie same ,ta co ma teraz Banan jest od e36 316i. Ogolnie troche zabawy z tym jest,ale jak sa checi i pojecie wszystko da sie zrobic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo_wrc, a co Ci się dzieje z tą przekładnią że chcesz ją wymieniać?

BYłem u znajomego w Jertonicu sprawdzał całe zawieszenie. kiera ma luzy itp. mówie ze do wymianty jest ta przekładnie... do tego musze zrobic dolny wachacz przedni i tył amortyzatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo_wrc, a co Ci się dzieje z tą przekładnią że chcesz ją wymieniać?

BYłem u znajomego w Jertonicu sprawdzał całe zawieszenie. kiera ma luzy itp. mówie ze do wymianty jest ta przekładnie... do tego musze zrobic dolny wachacz przedni i tył amortyzatory.

Ja wymieniłem już amory z przodu do tego mam właśnie wachacze dolne do wymiany i zobaczymy co jeszcze :shock: Jakie kupic wachacze na dol skoro dolne sa alu a gorne żeliwne...? też alu? czy jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze po wymianie tej przekładni cały czas "jęczy" pompa czego wcześniej nie było.

Płynu jest pełno wiec nie wiem czemu tak jest :/

Myślałem ze po jednym dwuch dniach przejdzie że sie jakoś rozejdzie po przekłądni płyn i tyle ale jednak nie.

Myśle ze może być jakoś zapowietrzony ale nie wiem jak odpowietrzyć go :/

kręce kierą na zapolonym i zgaszonym silniku i nadal jest to samo.

Ma ktoś jakieś pomysły :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo_wrc, a co Ci się dzieje z tą przekładnią że chcesz ją wymieniać?

BYłem u znajomego w Jertonicu sprawdzał całe zawieszenie. kiera ma luzy itp. mówie ze do wymianty jest ta przekładnie... do tego musze zrobic dolny wachacz przedni i tył amortyzatory.

Ja wymieniłem już amory z przodu do tego mam właśnie wachacze dolne do wymiany i zobaczymy co jeszcze :shock: Jakie kupic wachacze na dol skoro dolne sa alu a gorne żeliwne...? też alu? czy jak to jest?

Wiesz cooo... powiem Ci że nie mam pojecia:P:P hehehe bede na miejscu to sie dowiem i napisze :P:P bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...