Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


skrzypienie w zawieszeniu


maniak

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

od niedawna przy skrecaniu w prawo przy wiekszej predkosci (nie mowie tu o 100 km/h, ale na przyklad przy skrecaniu na skrzyzowaniu w prawo) slychac jakies skrzypienie dochodzace z okolic lewego kola. Nie slychac tego zawsze tylko czasami, dzwiek cos jakby skrzypienie łóżka :) w lewo jest wszystko ok. Sprawdzalem zawieszenie, poszarpalem, ale wszystko jest sztywne, zadnych luzow. Auto jezdzi prosto i nie ma zadnych innych objawow. Co to moze byc?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze łozysko w poduszce amorka sie rozsypuje i efekt moze byc taki ze własnie

piszczy przy skrętach.

http://allegro.pl/item607570219_poduszka_amortyzatora_bmw_e36_z3_lemforder_fv.html

Tez mi sie tak wydaje, mialem podobne objawy ale wymieniłem poduszki, wlasciwie to sie ich pozbyłem bo w ich miejsce weszly camber'y, i problem zniknoł.

Może pompa wspomagania?

to problem by chyba wystąpywał przy skrecie w obie strony <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wspomagania to na pewno nie jest:) A co do tych lozysk to bede musial sprawdzic. Czy wizualnie bede mogl ocenic ze to lozysko jest uszkodzone?? Ewentualnie wymienie profilaktycznie od razu po obu stronach:) Wiec jednak nasze polskie drogi powoli dobijają mojego compacta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Czy wizualnie bede mogl ocenic ze to lozysko jest uszkodzone??

Raczej z gleby tego nie zobaczysz , trzeba zdjąc amortyzator zeby to sprawdzic bo

to jest pod samym kielichem na górze.

To nie są jakies wielkie pieniądze , wiec jesli az tak bardzo nie przeszkadza to

skrzypienie to ja bym to olał do najblizszej wymiany amorków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

trzeba by odrecic zacisk ale zostawić jarzmo :P odpalić podniesione auto wrzucic dwa i niech sobie jedzie. Patrz na tarcze czy idzie równo czy w ktorymś momencie zbliża się do jarzma (jesli masz oczywiscie tarcze przykrecona do piasty na sztywno) :wink: miedzy jarzmem a tarcza jest stosunkowo mala odległość a wiec jest prawdopodobieństwo że coś zobaczysz :gril: bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...