Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Podwójny lakier


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda następująco:

Moja becia nie ma orginalnego lakieru, ktoś (czyt. amator) poprostu ją pomalował tak jak stała. Buda w środku ma orginalny lakier tylko z zewnątrz inny. Dodam, że owa osoba nawet nie zmatowiła orginalnego lakieru i teraz w niektórych miejscach odchodzi lakier. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakaś możliwość "zdrapania" tego lakieru i dostania się do orginalnego? Mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, tylko, że u mnie schodzi bezbarwny lakier. Ja będę malowała maskę, klapę, wymieniam progi i błotniki przednie (które ruda zaatakowała) i będą cieniowane drzwi, być może zdecyduję się na malowanie całego auta, zależy jak z kasą będę stała...

I z tego co się dopytałam lakiernika, nie da rady inaczej z tą maską jak tylko wydać 400 zł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego co się dopytałam lakiernika, nie da rady inaczej z tą maską jak tylko wydać 400 zł

Cena dobra , u mnie zakład blacharsko lakierniczy krzyczy 700 zl za maske ,ale jest gwarancja fachowej roboty.Nie wiem czy twój lakiernik zna sie na robocie jednak czasami warto troche dołożyc i mnie tą pewność.Wiem po sobie kiedys ojciec oddał seata do małych poprawek i tak Pan Tadziu i jego ludzie spieprzyli robote ,że auto całe nadawało sie do lakierowania :? Tacy ludzie dorabiają sobie na boku nie zawsze mając doswiadczenie w tej dziedzinie.

Tak tylko pisze bo moze sie okazać ,że ten twój lakiernik odwali to porządnie.

Wogóle to sam mam zrypaną maskę tzn mocno wypłowiała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco:

Moja becia nie ma orginalnego lakieru, ktoś (czyt. amator) poprostu ją pomalował tak jak stała. Buda w środku ma orginalny lakier tylko z zewnątrz inny. Dodam, że owa osoba nawet nie zmatowiła orginalnego lakieru i teraz w niektórych miejscach odchodzi lakier. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakaś możliwość "zdrapania" tego lakieru i dostania się do orginalnego? Mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi :P

Moja w większości też ma 2x lakier... mało tego sam lakierowałem z kolegą ;) Ale... po pierwsze była matowa jak papier ścierny, po drugie nic nie odłazi ;)

Nie przeszkadza mi to w niczym absolutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu, za dach zapłacisz 1000. Poza tym lakier drogi jest i inne duperele a prace swoja trzeba tez włożyć, na ZUS zarobić, niema nic za darmo przecież

Zgadzam się. Jak ktoś próbował z tego wyżyć to wie ile to pracy i jaki koszt. Maszyny też kosztują,muszą się zwrócić, często jakiś element szpachluje się 5-8razy zanim będzie prosty,idzie mnóstwo papierów ściernych,szpachli,prądu,wody,rozpuszczalników,papierów do odtłuszczania,ropy do zagrzania lakieru w kabinie,itd.

A nie jest tak że cena za każdy element jest taka sama ?
ogólnie tak jest,ale maska i dach są inaczej traktowane,bo raz że powierzchnia większa, a po drugie stopień trudności inny. Zderzak można potraktować podobnie jak błotnik,czy drzwi. Busy np.są indywidualnie liczone,bo jak tam policzyć powiedzmy 400zł za element jesli on ma powierzchnię 5drzwi od auta osobowego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...