Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


poduszki silnika


gregor192

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Na pocztek ma pytanie.Czym sie roznia od siebie ,poduszki silnika?Bo z tego co ja zauwazyłem,jedynie wizualnie,dwa otwory na jednym z mocowań.Byc moze gestoscia gumy?Sam juz nie wiem!I moj problem.Wymieniłem tydz.temu dwie poduszki poniewaz wystepowały duze drgania podczas,zapalania silnika,gaszenia silnika jak i w trakcie pracy silnika,zdecydowałem sie na wymiane na zwykłym,prostym warsztacie,bo to sprawa typowo mechaniczna,przy czym powiedziałem mehanikowi,zebi zwroił uwage na te otwory jesli tego nigdy nie robił,ze wzgledu na strony.Okazało sie,ze jedna była zerwana,druga minimalnie,wizualnie sie nadrywała.Teraz!Silnik odpala jak i gasnie łagodniej,bo nie słychac az tak tego na budzie ale nadal ja lekko trzesie i na wolnych obrotach sa drgania auta.Nawet inny mechanik znajacy sie po tym jk wsiadł odrazu to zauwazył i po silniku widac patrzac na niego,ze drga w trakcie pracy jak i gaszenia go.Nie wiem!Moze juz wczesniej ktos je wymienial i pomylili strony,moze łapa jest krzywa,albo rama nie rowna i na poduszce krzywo wracuje,bo moze była bita co raczej wykluczam bo na takich sprawach sie troche orientuje,albo Ci mechanicy poprostu cos spiepszyli!Nie mam pojecia!Pomozcie cos,o mam jej powoli dosc!:)A moja bunia ma dopiero 185tys.przejechane a nie lubie kiedy ona szwankuje!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe po wymianie sie znów pościnały?czy te stare były w takim stanie?bo troche nie zalapalem.Jesli miałes nowe poduchy i byla między lewą a prawą wizualna roźnica to jesli mechanik odwrotnie je załozył to moga szybciej sie znow zerwac bo nie tlumia tak jak powinny.Jesli te nowe poduszki sa ok to zobacz jak wyglądaja poduszki skrzyni biegow.Ja w e 34 mam 2sztuki jednakowe poduchy walce dla silnika i 4sztuki poduch dla skrzyni ( dwa walce i dwa ukosne prostopadlosciany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
te stare były poscinane,a noe mam ponad tydzien wiec raczej sa ok.mysle,ze stron nie pozamieniali.Dostalem tez od kolegow wiadomosc,ze to moze isc z kola dwumasowego!:(kur....

Jakby dwumasa była walnieta to by nie tylko telepało autem ale i stukało w okolicach

skrzyni , ruszałes raptownie i było słychac stukanie ?? jesli nie to odpusc temat

dwumasówki .... a tak na marginesie to co masz tam za silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Ala slysze lekkie stukniecie przy wrzucaniu jeddynki

To raczej luz na wałku atakującym , raczej normalna sprawa.

Dwumasówka najczesciej zaczyna walić , jak mocno eksploatujesz beemke

czyli jakies bączki , jazda w stylu "jestem pierwszy na kazdym skrzyżowaniu" itd itp

Moja bunia to 2,0 136PS diesel

Dizlami tak czy siak telepie , ja bym raczej stawiał na wtryskiwacze , ostatnio tez

taką E46 spotkałem co po zalaniu na jakies pseudo stacji zaczęła przypominac

Kamaza w kulturze pracy silnika , niestety te silniki są bardzo wrażliwe na punkcie

jakosci paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak też telepało... jestem bardzo pedantyczny jeśli chodzi o auto i wymieniałem:

1- sprzęgło i koło

2- separator oleju

3- wszystkie węże

4- rolki i paski

5- czujniki wału,wałków, temperatury

6- sprawdziłem przepływkę

7- lambdy (jedna była walnięta)

8- świeczki, sprawdzenie wszystkich cewek

9- wymiana uszczelek pod kolektorem wlotowym

10- wymiana wtrysków i listwy wytryskowej, regulatora ciśnienia paliwa

11- pompy paliwa, filtrów

Moim zdaniem nie jest idealnie... zdaniem mechaników auto-chipa... powinienem się leczyć w gruncie rzeczy... NAJGORSZE JEST TO, ŻE CHYBA MAJĄ RACJĘ !!!!!!

bo już mi kilka osób po czole palcem pukało ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...