Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


ile oktanow?


woz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ma pytanko, ktore moze sie wydac dosc glupkowate...

...jakie paliwko tankujecie do swoich beemek? Pytam sie poniewaz ja zawsze tankowalem albo 98 albo vpower 95 . Ale ostatnio koles na stacji shell powiedzial, ze do starszh samochodow powinno sie tankowac mniej oktanow, poniewaz paliwo nie jest wtedy takie 'suche'. Czyli jak radzicie, mniej suche 95, czy raczej bogatsze 98?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też preferuje 98 octanów. Z tego co kiedyś słyszałem to sporo paliw określających się jako 98 jest tak naprawdę 95 + dodatki czyli ulepszacze. W gazecie (chyba AŚ) czytałem, że tylko Shell V Power Racing ma "oryginalnie" tych oktanów więcej (bez dodatków) bo prawdopodobnie 99..

Wszystkie te Orlenowskie Verwy i inne to zwykłe 95 + dodatki uszlachetniające paliwo.

Shell był kiedyś Vpower i Vpower Racing gdzie niby ten pierwszy miał 98 oktanów a drugi 100... Ktoś to zmierzył i... sprawa w sądzie. Shell od tamtej poty dopisuje na Vpower "95", a Vpower Racing jest chyba jedynym paliwem które jest bezpośrednio sprowadzane zza granicy na stacje - ale czy ma 100 oktanów to nie wiem do końca.

Ja polecam 95 jak i 98 Suprema Statoil. Plusy tego to bezsiarkowe paliwo i bardzo dobre dodatki uszlachetniające.

woz myślę że możesz spokojnie lać 95 jak i 98 do siebie a w szczególności te ze STATOILA. Wiadomo że im paliwo ma więcej octanów tym jest bardziej suchsze co powoduje mniejsze smarowanie silnika a co za tym idzie jego szybsze zużycie - ale to chyba w silnikach o które się nie dba, a twój zapewne taki nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie glowkowalem po prostu. Do baku zostalo wlane tradycyjnie vpower, czyli 95 z uszlachetniaczami. Jakos mam zaufanie do tego smiesznego shell'a..

http://www.shell.ca/home/content/ca-en/shell_for_motorists/fuels/vpower/intro/vpower_intro.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje 95 na bp, hmm nigdy nie czułem jakiejś różnicy na v power chociaż jakbym miał sportowe auto to też pewnie bym lał takie cudo do baku..

Mi nie chodzi wogole o tym, zeby auto jezdzilo gazylion km na godzine. Tylko o tym, co jest lepsze dla silnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Leję to co zaleca producent czy 95, a do 520 gaz :)

Gdzieś czytałem w sieci, że zrobili test na E34 525...i wyszło, że na 98 silnik wykazał przyrost 1KM :twisted: co mieści się pewnie w błędzie pomiarowym :D

Paliwo zawsze staram się tankować na jednej wybranej stacji (Orlen), więc w razie co wiem gdzie szukać winnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...