Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nowy rebus! AirBag, jaki interfejs? Poradźcie...


adm87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio, w sumie 2 dni temu podczas jazdy w trasie zaczęła mnie nękać kontrolka od AirBag-u, nie wiem co jest przyczyną jej świecenia.

Od rana siedze na forum i znalazłem chyba juz wszystkie tematy z tym związane i moge powiedzieć śmiało że jestem juz w temacie obyty chociaż jeszcze nei do końca ;)

Mianowicie bardzo mało a właściwie nic nie ma za bardzo o moim przypadku:

gdy wsiadam do samochodu przekręcam kluczyk i tak jak zawsze kontrolki po chwilce znikają i AirBag też lecz po 0,5 sekundy od zniknięcia pojawia się znowu i juz zostaje.........

i tak za każdym razem.....

doczytałem iż jest prawie 100% prawdopodobieństwo iz jest to problem z MATĄ kontrolną pod siedzeniem pasażera, lecz druga sprawa dlaczego kontrolka gaśnie na chwileczkę i zapala się, czytając inne przypadki u wszystkich kontrolka po przekręceniu kluczyka nie gasła wogole tylko swieciła non stop, hmmm... być może powinienem sprawdzić podłączenia w poszukiwaniu jakichkolwiek przerwań lub uszkodzeń... poradźcie..

Druga sprawa jest taka że chcę zakupić interfejs do swojego modelu i znalazłem na allegro cos takiego:

http://www.allegro.pl/item633004345_interfejs_opel_97_2004_bmw_87_2004_vag_92_2004.html

dajcie znać czy spotkaliście sie juz z takim czymś i czy jest warto to kupić, jak z podłączeniem do laptopa czy trzeba mieć jakies przejściowki i skąd dorwać program diagnostyczny...

i też czy za pomoca tego sprzetu mogłbym samodzielnie skasować błąd poduszki, moze to wystarczy???

z góry dzieki za pomoc

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam tak ,że odpalam auto i przekręcam kluczyk(gaśnie), airbag się zapala ponownie i gaśnie po 3osekundach jak Cię to pocieszy i już nie zapala się do następnego uruchomienia

rozmawiałem z elektrykiem mówił ,że jest lekka przerwa ale nie na tyle ,żeby unieszkodliwić system airbag - nie znam się w ogóle na elektryce..

a zrobiło się to zimą

ja bym szukał może przerwania w systemie airbagu pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki interfejs. Żeby działał w laptopie trzeba kupić specjalną przejściówkę. Ale trochę ona kosztuje więc nie wiem czy jest sens. Chyba że masz w laptopie złącze RS232 w co wątpię. Program można ściągnąć z neta. Łączy się z wszystkimi dostępnymi modułami, silnik, ABS, poduszka.... Wykasowanie błędu nic trudnego. Jedynie co nie działa to Live data :? - podgląd parametrów przy włączonym silniku.

http://viaken.pl/ stronka producenta tego interfejsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio, w sumie 2 dni temu podczas jazdy w trasie zaczęła mnie nękać kontrolka od AirBag-u, nie wiem co jest przyczyną jej świecenia.

Od rana siedze na forum i znalazłem chyba juz wszystkie tematy z tym związane i moge powiedzieć śmiało że jestem juz w temacie obyty chociaż jeszcze nei do końca ;)

Mianowicie bardzo mało a właściwie nic nie ma za bardzo o moim przypadku:

gdy wsiadam do samochodu przekręcam kluczyk i tak jak zawsze kontrolki po chwilce znikają i AirBag też lecz po 0,5 sekundy od zniknięcia pojawia się znowu i juz zostaje.........

i tak za każdym razem.....

doczytałem iż jest prawie 100% prawdopodobieństwo iz jest to problem z MATĄ kontrolną pod siedzeniem pasażera, lecz druga sprawa dlaczego kontrolka gaśnie na chwileczkę i zapala się, czytając inne przypadki u wszystkich kontrolka po przekręceniu kluczyka nie gasła wogole tylko swieciła non stop,

pozdro

ja mam dokładnie tak samo. Problem jest z matą. U mnie zrobiło się to jak szarpnąłem fotelem pasażera przy odkurzaniu. Trzeba skasować błąd. A co potem zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak też cos kombinowałem z siedzeniem pasażera i najprawdopodobniej naruszyłem połączenia, jeszcze popatrze, co do tego interfejsu to kiepska sprawa, tak myslałem ze bedzie potrzebna przejściowka.. ale jeździć co chwila do mechanika podpinać pod komputer też słabo sie opłaca...

zastanawiam się czy podpięcie pod komputer i skasowanie błędu nie będzie tylko chwilowe :\ ale to juz sprawdzić mozna tylko metodą prób i błedów...

Spike90 jak skasujesz to u siebie, daj znać co i jak, czy błąd dalej sie pojawia czy juz wszystko ok, z gory dzieki[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...