Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zbiornik wyrownawczy e36 318is


Tomski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegos czasu podejrzewalem ze ubywa mi plynu w chlodnicy.Wczoraj z uwagi na duze korki,silnik mial wysoka temperature wiec pomyslalem ze zjade na bok.Nie zdarzylem,cos strzelio i poszla mala para z maski a temp spadla na polowe.Po odkreceniu korka zauwazylem ze plastikowy zbiornik pekl od lewej strony patrzac z gory,tzn od stony chlodnicy tak ze nie ma tam dojscia.Wlalem pol szklanki wody i zauwazylem ze kapie u dolu tego zbiorniczka co pewnie bylo powodem ze tracilem plyn.Teraz tak zdjalem maly plastik z 2 srubkami od gory oraz srube odpowietrzajaca ale nie moglem wyciagnac samego zbiornika.Czy on jest wymienialny czy poprostu tak zapieczony ze nie moglem go ruszyc?Czy moze jest razem z chlodnica i nie da sie tylko jego wymienic.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegos czasu podejrzewalem ze ubywa mi plynu w chlodnicy.Wczoraj z uwagi na duze korki,silnik mial wysoka temperature wiec pomyslalem ze zjade na bok.Nie zdarzylem,cos strzelio i poszla mala para z maski a temp spadla na polowe.Po odkreceniu korka zauwazylem ze plastikowy zbiornik pekl od lewej strony patrzac z gory,tzn od stony chlodnicy tak ze nie ma tam dojscia.Wlalem pol szklanki wody i zauwazylem ze kapie u dolu tego zbiorniczka co pewnie bylo powodem ze tracilem plyn.Teraz tak zdjalem maly plastik z 2 srubkami od gory oraz srube odpowietrzajaca ale nie moglem wyciagnac samego zbiornika.Czy on jest wymienialny czy poprostu tak zapieczony ze nie moglem go ruszyc?Czy moze jest razem z chlodnica i nie da sie tylko jego wymienic.?

288.png

Jak widzisz teoretycznie się da, jeśli nie masz klimy, to musisz wymontować całą chłodnicę.

Niestety to będzie prowizoryczna naprawa... długo to nie pociągnie. Tak uszczelniony zbiorniczek wytrzyma może rok... czeka cię wymiana oringów... a sam zbiorniczek jest tak głupio mocowany do samej chłodnicy...

Niestety te wynalazki mają to do siebie, że z czasem się odkształcają - na sylikon nie da rady uszczelnić, bo jest za duże ciśnienie w układzie i zaraz pierdyknie na nowo.

Zadzwoń tutaj: 506 048 686

Ma dość tanie zamienniki chłodnic, nowe z gwarancją. Nie wiem jaka cena do IS-a ale do mojego z klimatronic 2strefowy wyszło ~300 PLN.

Tak też bym Ci doradził... bo naprawianie chłodnicy to ryzykowna sprawa - nigdy nie wiesz kiedy pierdyknie na amen i zakatujesz silnik... poza tym jeżdżenie na bombie z opóźnionym zapłonem to też nie rozwiązanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie czyli aby wymienic lub sleic zbiorniczek tak czy tak trzeba wymontowac cala chlodnice...hmm.Grubsza robota.Auto i tak idzie na sprzedaz bo trzeba cos wiekszego.Wiec moze jakas prowizorka.Pomysle nad tym.Najgorsze jest ze potrzebuje auta bo z rana nie mam jak sie dostac do pracy.

Satan dzieki za kontakt ale mam troche daleko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie czyli aby wymienic lub sleic zbiorniczek tak czy tak trzeba wymontowac cala chlodnice...hmm.Grubsza robota.Auto i tak idzie na sprzedaz bo trzeba cos wiekszego.Wiec moze jakas prowizorka.Pomysle nad tym.Najgorsze jest ze potrzebuje auta bo z rana nie mam jak sie dostac do pracy.

Satan dzieki za kontakt ale mam troche daleko :wink:

To wysłać można, to raz :P

A dwa... to wolisz nie wiedzieć co ja z takimi robię jak jest prowizorycznie naprawione przed sprzedażą :P Ale boli. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dwa... to wolisz nie wiedzieć co ja z takimi robię jak jest prowizorycznie naprawione przed sprzedażą Ale boli.

Jesli cena jest nizsza i sie informuje kupujacego to nie widze w tym nic zlego.

Dam znac co wyszlo.

Pozdro

[ Dodano: 2 Czerwiec 09, 12:50 ]

A wiec tak...kilka informacji ktore moga sie przydac.

1.Wymontowanie chlodnicy dla takiego laika jak ja 20min.Nie trzeba zdejmowac wiatraka.

2.Zgrzany zbiornik wyrownawczy wytrzymal 1 mile a potem woda sie wylala.

3.Nowa chlodnica w drodze..

I tak pan chcial szybko a wyszlo dluzej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...