Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


kontrola trakcji,ABS


gregor192

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Tym razem problem z kontrola trakcji a po polowie dnia dodatkowo ABS.

Chcac zawrocic tzw.lekkim bokiem,wylaczyłem trakcje co robie bardzo rzadko,po czym zatrzymałem sie i ja właczylem.Przejechalem 5km zgasilem silnik po okolo godzinie go odpaliłem po czym kontrolko juz nie zgasła , co nastepnie po okolo nastepnej godzinie zgaszenia i zapaleniu silnika dodatkowo zapaliła sie kontrolka ABS nie wiem co to moze byc czy jedno z drugim ma cos do siebie,czy cos sie w kompie poprzestawiało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos na stykach pod maska? Pamietam, ze mi sie wlaczala i wylaczala kontrola trakcji i okazalo sie ze to jakas pierdola byla. Nie pamietam czy to nie byl czujnik albo przeplywomierz niedokrecony? Juz nie pamietam dokladnie bo to byl jakis czas temu, ale niech ktos mnie poprawi jesli sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ABS z trakcja ma wspulnego i to duzo ja mialem w swoim e39 podobny problem wiec tam gdzie masz korektor sily chamowania ABS do niego jest podczepiony moduł taka dos duza prostokatna wtyczka czasem siada ten wlasnie moduł w e39 ponoc to norma ze potrafi wysiasc moze i tobie siadl a jesli nie on to przy kazdym kole masz czujniki ABS one sa tez odpowiedzialne za kontrole trakcji czasem tam jest duzo syfu i wystarczy poczyscic czyba ze ktorys z czujnikow wysiadl w serwisie wolaja za taki czujnik 350zl wiec niepolecam mozna na alegro znalezc do 150zl nowy ja tak zrobilem bo u mnie akurat siedzial czujnik wymiana banalnie prosta jedna srubka i wyciagasz.tyle odemnie moze jeszcze ktos cos ci podpowie.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tym razem problem z kontrola trakcji a po polowie dnia dodatkowo ABS.

Chcac zawrocic tzw.lekkim bokiem,wylaczyłem trakcje co robie bardzo rzadko,po czym zatrzymałem sie i ja właczylem.Przejechalem 5km zgasilem silnik po okolo godzinie go odpaliłem po czym kontrolko juz nie zgasła , co nastepnie po okolo nastepnej godzinie zgaszenia i zapaleniu silnika dodatkowo zapaliła sie kontrolka ABS nie wiem co to moze byc czy jedno z drugim ma cos do siebie,czy cos sie w kompie poprzestawiało?

W kompie nic się nie poprzestawiało... albo poleciał moduł cały, albo któryś z czujników.

Podpięcie pod DIS-a powinno rozjaśnić sytuację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...