Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Czym wyprać welur??


Faraon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej nieobecności na forum :/

Mam pewien problem, a mianowicie w swojej E36-tce wnętrze wykończone mam jasno-szarym welurem, ładnie to wygląda ale jest to strasznie brudzący się materiał, jesieną byłem w myjni wyprać wnętrze za wszystko (podsufitówke, słupki, boczki drzwiowe, siedzenia, wykładzine) chcieli 160zł a ja utargowałem na całości <bmw_1> i dałem im 150zł wg mnie to nie dużo, ale jak dziś pojechałem żeby wyprali mi tylko siedzenia i krzyknęli mi 90zł to byłem bardzo :evil: jesienią mieli taki cennik: podsufitówka i słupki za 30zł, boczki drzwiowe za 40zł, siedzenia 60zł, wykładszina 30zł, troche podrożało od jesieni, i nie zostawiłem u nich furki tylko pojechałem do domciu.

I teraz moje pytanie: czym i jak mam wyprać siedzenia żeby mi welur nie "oklapł" ja chce to wyprać Vanish'em ale Vanish to tylko aktywna piana i szybko znowu brudzą sie fotele, kumpel kiedyś wyprał swoje fotele w Polo Clasic "Ludwikiem" i była widoczna różnica i nic nie zaszkodziło tapicerce, jest on delikatny i skuteczny ale czy nie zaszkodzi welurowi??

Jakie środki polecacie?? Oczywiście skutecznie usuwające <bmw_4> brud!!

Nrx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie tapicerki należy poprzedzić jej odkurzeniem. Potem możemy zabrać się za dokładne mycie. Do weluru najlepiej jest stosować specjalną piankę (np. do dywanów czy wykładzin), która aktywnie usuwa zabrudzenia. Należy pamiętać o wysuszeniu foteli, najlepiej poprzez zostawienie auta z otwartymi drzwiami na kilka godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że przed praniem trzeba odkurzyć fotele, dziś kumpel powiedział mi żebym wyprał fotele w Wezyrze i prał je firaną, bo ona nie pozostawia tych brudów, wszystko ściągnąć odkurzaczem i pozostawić w ciepłym nienasłonecznionym miejscu do całkowitego wyschnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...