Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Ekonomizer e30


Tomaszeks_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam jakis konkretnych informacji dotyczacych dzialania ekonomizera ale nie moge znalesc. Chcialbym sie dowiedziec jak on dziala skad bierze sygnal? Napewno przeplywomierz ale co jeszcze? Jest mi to potrzebne poniewaz moj ekonomizer niedziala jak powinien stoi na 0 a powyzej 3tys idzie do konca. Czasem magicznie odzywa i dziala dobrze az do momentu gdy sie akumulator nie rozjaduje wtedy znow przestaje dzialac... czy ktos wie o co moze chodzic? te akumulatorki chyba nie maja znaczenia bo one podtrzymuja serwis oleju i inspekcje? Czekam na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do działania to zbytnio Ci nei pomoge ale radze dobrze przejżeć połaczenia tzn. kostki w liczniku,ewentualnei przeczyszcić albo umyćjakimś specyfikiem do styków bo moze to jest Twoim problemem:) czasem warto sprawdzić najbardziej prozaiczne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znalazłem na jakiś forum :

Mechaniczne działają z tego co pamiętam mierząc podciśnienie w dolocie, im większe tym większe spalanie i wskazówka bliżej max

Elektroniczne zbierają informację o obrotach silnika i dawce wtryskiwanej mieszanki i tak przeliczają ilość spalanego paliwa, zwykle wyskalowane w L/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... to fakt czasem najprostrze rozwiazanie jest wyjsciem... ale do stykow bym sie sklanial gdyby dzialal i sie rozlaczal, a on np dziala przez pol roku i po zaniku napiecia przestaje dzialac na jakis czas i pozniej po powonym zaniku napiecia zaczyna dzilac. Ale przeczyszcze styki. a co do dzialania to hmm wszystko ladnie i pieknie ale zeby cos tam zbadac to trzeba by bylo miec jakas dokladna instalacje elektryczna auta. Ta moja awaria wyglada typowo jakby nastepowal jakis restart czegos cos sie zawiesza gdzies i pod wplywem napieca odzywa badz umiera.... Wie ktos moze gdzie jeszcze sa jakies podzespoly elektroniczne procz zegarow ktore moga byc odpowiedzialne za to? Dziekuje za dotychczasowe propozycje:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu pojawia sie problem, poniewaz na tablice jest nabite 3.16 a silnik mam 3.18. Ale znalazlem takie cos w serwisowce 3.16i 1,8l /75KW (102KM) z kat od IX 1987 do VIII 1988. A ja mam na silniku nabite 88rok wiec bym mial ten smieszny model. A i jeszcze mam prozbe o jaka kostke kodujaca chodzi oraz jaka szafe... bo zielony jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Musze spojrzec jakie mam zegary VDO czy Moto metera. A ta kostka kodujaca to niejest ta kostka co jest wymienna bez rozbierania zegarow w takim bialym "pojemniczku" (wymienna od strony zegarow na dole)? Czyli moze byc tak ze mam VDO i ta kostka jest juz prawie uszkodzona i dlatego czasem dziala a czasem nie po zaniku napiecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko ja te zegary juz kiedys wymienialem i w poprzednich bylo tak samo ekonomizer dziala, po zaniku napiecia z aku przestawal i znow odzywal... Byc moze w dwoch jest to samo uszkodzone lub jednak winna lezy gdzie indziej....?? Rozbiore te zegary przeczyszcze posprawdzam i chyba trzeba bedzie wymienic na inne jak beda zbedne pieniazki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te zegary nie byly ruszane procz predkosciomierza aby byl ten sam przebieg... Wiec kostka jest ta co byla w tych zegarach. a tamtej od starych zegarow nie mam bo zegary poszly do Zyda :D Odlaczylem te zagary na dwa dni i dzisiaj je podlaczylem aby moc sprawdzic obroty i dalej nie dziala ekonomizer....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...