Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Klima :-(((


wojtek75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie,a mianowicie mam urwany czujnik temperatury na zewnątrz i komp mi pokazuje -37. Gdy włącze klime to nie załancza mi się wentylator od klimy :-(....czy to jest sprawka tego czujnika czy moze jakiegos bezpiecznika??? A moze wentylator padł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem że ten czujnik temperatury zewnętrznej jednak ma coś wspólnego z klimą,znajomy nie miał go wogóle i jak pojechał do przeglądu klimy bo też mu szwankowała to gość mu powiedział że ten czujnik musi być sprawny żeby klimatronik dobrze działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby ten czujnik temp. zewnętrznej miał jakikolwiek wpływ nawet przy climatronicu. Gdzieś czytałem, że załączanie wentylatora zależne jest między innymi od ilości czynnika w układzie, a w zasadzie od ciśnienia jakie jest wytwarzane, czyli jak jest go za mało to wentylator może się nie załączyć. Ciśnienie ma również wpływ na którym biegu wentylator pracuje.

Są to wypowiedzi innych ludzi które wyczytałem w sieci tak więc nie jest to moja wiedza i nie jestem tego w 100% pewny, ale myślę że coś prawdy w tym jest.

Ostatnio wymieniałem u siebie wentylator bo stary się spalił. Wentylator działa chwilę po załączeniu klimy i musi być sprawny, bo może spowodować rozszczelnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak ja naprawiałem swoją klimę, to fachowiec mi powiedział że klima(agregat) załącza się zawsze jeżeli jest odpowiednie ciśnienie w układzie. Chłodnica natomiast nie zawsze się włącza, włącza się dopiero jak temp jest za duża i trzeba dodatkowo schłodzić czynnik w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak będzie za malo czynnika w insalacji i bedzie za male ciśnienie to wentylator się nie właczy???

Jeśli wentylator nie chodzi to sprawdź na such czy jak go zakręcisz ręka to sie płaty będą prze chwilę obracać, jeśli nie to poprostu padł i trzeba go wymienić.

Czujnik zewnętrzny nie ma wpływu na klimatronika u siebie odpiołem i klima dalej latała jak szalona.

A jak chłodzi mizernie to może czas dobić środka cłodzącego bo na wykończeni.

Sprężarka załączy bardzo często nawet jak w układzie będzie poniżej 100g i słabiutkie ciśnienie, a o chłodzeni nie będzie wtady raczej można mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...