Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zagadka roku.... BMW E30 m10 318i co to jest??


Tomaszeks_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegos czasu probuje ustalic co mi tak puka i wkoncu znalazlem. Jest to podcisnieniowy elektryczny zawor przelaczajacy (tak jest napisane w serwisowce) ale nic mi to nie mowi. Do niego dochodzi + i - oraz jest podlaczony przewodem do kolektora ssacego (nie daleko przepustnicy gazu) oraz do regulatora podcisnieniowego rozdzielacza zaplonu (takiego bebenka przy rozdzielaczu). Sam elektro zawor znajduje sie nie daleko bezpiecznikow w najwyzszym punkcie auta, jest koloru bialego. Niemam pojecia do czego sluzy i co robi wiem tylko ze strasznie halasuje (jest glosniejszy od silnika). Odglos troche podobny do stukania zaworow ale odglos nie jest metaliczny. W serwisowce pokazany jest na samym poczatku w pierwszym rozdziale wymontowanie i zamontowanie silnika (zdjecie pod cewka zapl nr zdjecia W1003. Jesli dalej nie bedzie wiadomo o co chodzi to wzuce jakies zdjecie. Pozdrawiam i czekam na propozycje:D

<bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec to bedzie ssanie bo napiecie 12V dostaje na zaplonie i przez czas kiedy woda jest na niebieskim polu. Pozniej ma ok 2 3V. Po odlaczeniu przewodu z nap przelacza i po zalozeniu znow slychac tykniecie. wiec jakby byl sprawny. Odlaczenie go dmuchanie wciaganie z jakiej strony nic niezmienia. Po odpaleniu silnik ma przez ok 2min 1000obr pozniej jakby sie ssanie odlacza i trzyma ok 650obr. obroty wzrastaja proporcjonalnie do wzrostu temperatry az gdy woda jest goraca obroty ma 850 900... Czy te obroty sa prawidlowe, chodzi mi o te gwaltowne odlaczenie ssania?

eko-vit1 chodzi Ci o ten jakby "bebenek" kolo rozdzielacza? ze to jest ten silniczek krokowy (zaznaczony szczalka na zdjeciu)? Bo tam wlasnie sciagnelem wezyk i ssalem... :P ?? tym razem ten elektro zawor nie stukal (jak na zlosc) a moze byc tak ze po odlaczeniu napiecia jak dostaje te 2 3 volty to wtedy stuka? Jakie sa wasze sugestie?:D

<bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eko-vit1 chodzi Ci o ten jakby "bebenek" kolo rozdzielacza? ze to jest ten silniczek krokowy

to nie jest silniczek krokowy i nie z tej strony powinieneś zdjąć wężyk

miałem m10 ale nie pamiętam do czego on służy ale u mnie też stukał i to dość głośno ale go nie ruszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...