Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


pekajace smigło bmw e320 vanos


boju21

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy mam straszny problem i nie moge sobie z nim poradzic .

pare miesiecy temu wymieniłem w warsztacie pompe wody i sprzegło wiskotyczne od tego momentu mam problem z pekającymi łopatkami od smigła wentylatora wymieniłem juz 4 sztuki tego wentylatora az wkoncu postanowiłem temu jakos zaradzic ale nie wiem jak myslałem ze mam gdzies poduszki pod silnikiem zerwane ale jednak wszystkie sa oki a wiec nie wiem co jest tego przyczyną czy gdzies w momencie dodawania gazu silnik sie przemieszcza i udeza o obudowe??nie wiem prosze o jakies porady bo ile mozna tak nie pewnie jezdzic z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest taka mozliwosc ze naprzykład pompa wody jest inna??bo przeciezz do tego jest przykrecane wisko...ze jest np.dłuzsza i w takim razie wiatrak jest za blisko obudowy własnie musze gdzies poruwnac ale ciezko znalezc bmw e36 z 2.0 silnikiem vanosa ..wiekszosc to jakies 1.6 lub 1.8.a nikt nigdy nie miał z was takiego przypadku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znaczek M-power ma kazde 1.6 :D Kumpel ma 2.0 M50 ale bez vanosa, wedlug mnie vanos nie ma znaczenia do wiska i wentylatora bo to jest tylko zmiana faz rozrzadu.... ale moze sie myle. Jak nikt niema takiego silnika to moge zrobic zdjecie i wzucic. Choc to jest E34 to moze byc cos jeszcze innaczej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest taka mozliwosc ze naprzykład pompa wody jest inna??bo przeciezz do tego jest przykrecane wisko...ze jest np.dłuzsza i w takim razie wiatrak jest za blisko obudowy własnie musze gdzies poruwnac ale ciezko znalezc bmw e36 z 2.0 silnikiem vanosa ..wiekszosc to jakies 1.6 lub 1.8.a nikt nigdy nie miał z was takiego przypadku??

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CD11&mospid=47447&btnr=11_1244&hg=11&fg=35

a 2.0 na vanosie ma borsuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

A wisko masz na ile srubek 3 czy 4 ? moim zdaniem skoro mowisz ze poduchy sa

całe to masz jakies inne wisko a co za tym idzie i wiatrak , chociaz rowniez mozna

podejsc do sprawy z innej strony , moze ktos zapakował chłodnice od czegos

mniejszego 1.6 / 1.8 i wiskoze + wentyl masz prawidłowy a zwyczajnie obudowa jest

za mała :wink:

Ja u siebie w M60B30 miałem jakis mniejszy wiatrak tzn wygladał normalnie chłodził

tez w sumie normalnie ale był mniejszy od tego właściwego o jakies 3cm na skrzydle

jak załozyłem teraz ten własciwy to odstep miedzy obudową chlodnicy a smigłem

jest tak +/- 1,5 - 2 cm na poczatku wydawało mi sie ze to jakas lipa bedzie ale

faktycznie chyba taki ma byc , nic mi nie nawala o obudowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dziwne to to ze przed wymiana pompy wody i wiska było wszystko oki,chłodnice napewną mam oryginalną:)a co jeszcze mnie zastanawia to fakt iz teraz jak go odpale to przez jakis czas tak głośno wiatrak słychac jak bym miał przynajmniej silnik 5.0 heheh taki podmuch słychac wiecie pewnie co mam na mysli ale czy tak przez chwile powinno byc??/kiedys tego nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak lubi rozleciec się jak wiskoza jest blokowana ale blokowana chałupniczo na stałe.

Zarowno wisko jak i pompa jak i chlodnica dobierane są do modelu silnika a nie auta.Nie wystarczy w sklepie powiedziec ze do 320i i po sprawie.

Mozliwe ze wiskoze masz inna i wariuje blokując sie za mocno i nie wtedy co powinna.Polecam sprawdzic odstęp na obwodzie miedzy wiatrakiem a obudową wiatraka mocowaną do chłodnicy jak i sprawdzic mocowania chłodnicy(dolne gniazda i górne klipsy)Jeśli tam coś jest peknięte albo luzne to jak podskoczy chłodnica to i obudowa wiatraka i tu może dojść do gwałtownej chwilowej kolizji łopat z obudową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...