Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rozrusznik E30 m10


Tomaszeks_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj na stacji zawiesil mi sie rozrusznik i niechcial zakrecic. Musialem odpalac na zapych. Po powrocie do domu i przekreceniu kluczyka odpala normalnie. Zdaje mi sie ze moze sie zawiesic elektrycznie i mechanicznie. Elektrycznie to wiadomo przeczyscic styki sprawdzic jakis przekaznik, ale mechanicznie to pewnie nie wyskoczyl ten bindrex czy jak sie to nazywa... Czy mozna to jakos przeczyscic naprawic zregenerowac? czy trzeba wymienic. Dodam ze taka sytuacja zdarzyla mi sie pierwszy raz od 3lat w tym aucie. Mam takze juz bardzo slaby akumulator czy to moze byc powodem? oraz ze caly dzien padal deszcz? Pozdrawiam

<bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli rozrusznik wogule nie zakręcił to mógł się zawiesić na szczotkach a jeśli ci przygasły kontrolki w liczniku to przeczyść styki na rozruszniku i sprawdź akumulator

a jeśli rozrusznik zakręcił ale nie obrócił silnikiem to automat nie wypycha bendixa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj na stacji zawiesil mi sie rozrusznik i niechcial zakrecic. Musialem odpalac na zapych. Po powrocie do domu i przekreceniu kluczyka odpala normalnie. Zdaje mi sie ze moze sie zawiesic elektrycznie i mechanicznie. Elektrycznie to wiadomo przeczyscic styki sprawdzic jakis przekaznik, ale mechanicznie to pewnie nie wyskoczyl ten bindrex czy jak sie to nazywa... Czy mozna to jakos przeczyscic naprawic zregenerowac? czy trzeba wymienic. Dodam ze taka sytuacja zdarzyla mi sie pierwszy raz od 3lat w tym aucie. Mam takze juz bardzo slaby akumulator czy to moze byc powodem? oraz ze caly dzien padal deszcz? Pozdrawiam

<bmw_3>

sprawdź porządnie rozrusznik, zacznij od szczotek i bendixa, to nie są duże koszty - po prostu wymień na nowe - powinno działać ;)

Teraz jeszcze ciekawostka: prąd przy przekaźniku może świrować, kiedy świruje pompa paliwa - przerabiałem na własnej skórze, nic przyjemnego, pompa teoretycznie sprawna, ale... raz działała raz nie działała, była zatarta, prąd niby był ale nie tak jak powinien... no voodoo po prostu :) Pompa wymieniona, objawy zniknęły jak ręką odjął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli rozrusznik wogule nie zakręcił to mógł się zawiesić na szczotkach a jeśli ci przygasły kontrolki w liczniku to przeczyść styki na rozruszniku i sprawdź akumulator

a jeśli rozrusznik zakręcił ale nie obrócił silnikiem to automat nie wypycha bendixa

Sluszne uwagi:D Niebylo nic slychac aby cos sie tam dziala a kontrolki nie przygasaly.... Wiec albo zawiesil sie na szczotkach albo zakrecil rozrusznik ale bez bendixa.... i tu moje pytanie czy slychac ze rozrusznik zakrecil ale bez bendixa? Bo to jest tylko silnik elektryczny wiec chyba raczej nie slychac?

A co do regeneracji to jaki to jest koszt gdzie mozna dokonac regeneracji oraz czy mozna tego dokonac samemu?

Co do pompy paliwa to watpie aby to mialo jakis wplyw bo pompa ma zupelnie inna skrzyneczke ze sterownikami i bylo slychac ze tloczy paliwo....

<bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli rozrusznik wogule nie zakręcił to mógł się zawiesić na szczotkach a jeśli ci przygasły kontrolki w liczniku to przeczyść styki na rozruszniku i sprawdź akumulator

a jeśli rozrusznik zakręcił ale nie obrócił silnikiem to automat nie wypycha bendixa

Sluszne uwagi:D Niebylo nic slychac aby cos sie tam dziala a kontrolki nie przygasaly.... Wiec albo zawiesil sie na szczotkach albo zakrecil rozrusznik ale bez bendixa.... i tu moje pytanie czy slychac ze rozrusznik zakrecil ale bez bendixa? Bo to jest tylko silnik elektryczny wiec chyba raczej nie slychac?

A co do regeneracji to jaki to jest koszt gdzie mozna dokonac regeneracji oraz czy mozna tego dokonac samemu?

Co do pompy paliwa to watpie aby to mialo jakis wplyw bo pompa ma zupelnie inna skrzyneczke ze sterownikami i bylo slychac ze tloczy paliwo....

<bmw_3>

Co do bendixa i rozrusznika... owszem słychać go, kiedy będixa nie wyrzuca, to słychać tylko kręcący się rozrusznik i nie ma tego KLIK i brum ;)

A co do pompy... to stary.. wyciągnąłem swoją całkiem, podpiąłem na krótko... i działała !!! (a na mojej twarzy wkurw :D bo już zamówiłem pompę i za chwilę miała być) okazało się, że jak wyciągnąłem drugi raz... i podpoiąłem to już nie chciała... i też było słychać jak tłoczyła paliwo :D po wymianie - wszystko w normie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem teraz i na 10razy odpalil za kazdym razem normalnie:D wiec narazie niebede ruszal jak sie powtorzy to bede walczyl:D A moze ktos z was wie ile kosztuje taka regeneracja i gdzie mozna kupic te elementy do regeneracji?:D

<bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem teraz i na 10razy odpalil za kazdym razem normalnie:D wiec narazie niebede ruszal jak sie powtorzy to bede walczyl:D A moze ktos z was wie ile kosztuje taka regeneracja i gdzie mozna kupic te elementy do regeneracji?:D

<bmw_3>

kurde... duperacja, kup używany rozrusznik z rozbiórki, wrzuć i jeździj ;)

jak takie wały odpala, że raz normalnie raz nie to raczej będzie rozrusznika wina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uzywanych czesci do BMW a szczegolnie m10. Najmlodsze maja 21lat i ja mam takie czesci u siebie 88rok. Wszystkie czesci ktore bede bral z rozbiorki beda starsze i tez beda uzywane. Pare razy cos uzywanego kupilem to potem stwierdzalem ze moje czesci u mnie w porownaniu do tamtych sa "nowe". Dlatego bym wolal zregenerowac ten rozrusznik:D

<bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uzywanych czesci do BMW a szczegolnie m10. Najmlodsze maja 21lat i ja mam takie czesci u siebie 88rok. Wszystkie czesci ktore bede bral z rozbiorki beda starsze i tez beda uzywane. Pare razy cos uzywanego kupilem to potem stwierdzalem ze moje czesci u mnie w porownaniu do tamtych sa "nowe". Dlatego bym wolal zregenerowac ten rozrusznik:D

<bmw_3>

sprawdź lepiej na realoem.com czy nie pasuje z innego (nowszego) modelu, bo ja np. kupiłem skrzynię od e39 323 :D pasuje do 328i ;p :) co by nie mówić, że to ta sama skrzynia ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miąłem cos podobnego kiedyś w swojej e36 1.8i...

Na zimnym silniku rozrusznik kręcił, pokręcilem sie po mieście, rozrusznik nagrzal od silnika i działy sie już cyrki - raz kręcił, a raz sie bendix nie cofal i walił po wieńcu. Wykręcilem rozrusznik i zawiozlem do takiego dziadka zeby zobaczyl. Okazalo sie ze sie ukruszyl element uzwojenia i czasem blokowalo. Za przeczyszczenie i przesmarowanie dałem... 30 zl:). Rozruszkik potem hulał bez zarzutu jeszcze pół roku dopóki nie sprzedałem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik juz mam uzywke za 70zl z gwarancja rozruchowa.... zobaczymy co z tego bedzie... to dobrze bo czytalem wczoraj serwisowke i tam dla silnika z wtryskiem wielopunktowym to rozbietania jest strasznie duzo... ale moze oni tam przesadzaja...:D a kanal bede mial:D Pozdrawiam:) Dzieki za info <bmw_2> <bmw_3>

[ Dodano: 11 Czerwiec 09, 15:42 ]

Wiec rozrusznik zmieniony.... :) Roboty ok 30min i nic nie trzeba byla ruszac po za wezem laczacym przeplywke z kolektorem.... Ale oczywiscie rozrusznik jest troche inny i trzeba bylo dokonywac przerobek.... Stary rozrusznik byl juz totalnie zajechany mial ulamane szczotki wyjechany komutator oraz nie sprawny elektromagnez.... <bmw_3>

<bmw_2> bmw_beer

PS rozrusznik wyszedl gora :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...