Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem: prędkościomierz i inne zegary


trocky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem e39 525 tds z 99 roku. Auto jak na razie spisuje się bez zarzutu, poza jednym wyjątkiem. Mój problem dotyczy zegarów, które raz działają, raz nie. Chodzi o prędkościomierz, ekonomizer oraz licznik kilometrów. Po wstępnej diagnozie stwierdziłem, że chodzi o czujnik abs w lewym tylnym kole. Nie byłem jednak do końca przekonany, czy to on jest przyczyną usterki.

Po pierwsze nie palą się kontrolki od abs, czy asc, nawet gdy zegary nie działają i abs-u faktycznie nie ma (sprawdzone podczas hamowania). Kontrolka od asc nie zapala się gdy przełączam przycisk asc na desce. Być może ktoś przy zegarach majstrował. Kiedy zegary działają, abs również działa (wtedy kontrolka od asc również nie reaguje na przycisk)

Po drugie zegary raz działają raz nie. W trakcie jazdy potrafią same się wyłączyć (możliwe, że się mylę ale wydaje mi się, że w tym momencie cd z radia zaczyna grać ciszej. może to wina jakiegoś układu elektrycznego?). Wystarczy na chwilę zgasić silnik i uruchomić ponownie, a wszystko działa poprawnie.

Po trzecie przed kupnem samochodu sprawdzałem do komputerem i jedyny błąd jaki wyskoczył to błąd prędkościomierz, który dał się wykasować. Nie wiem jednak, czy w momencie podłączenia pod komp. zegary działały czy nie?

Po trzecie zaryzykowałem i kupiłem oryginalny czujnik abs firmy ate. Niestety po jego wymianie nic się nie zmieniło.

Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny usterki. Być może chodzi o moduł abs? A przy okazji to czy możliwe jest odłączenie z deski rozdzielczej kontrolek od abs i asc? Wydaje mi się, że w momencie kiedy nie działają zegary te kontrolki powinny się świecić.

Z góry dziękuję!

trocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gdyby nie ten abs to bym postawil na czujnik w moscie... Znajomemu nie dzialal zawsze predkosciomierz ekonomizer i kilometry okazalo sie ze owy czujnik nie ma styku BMW E34 95rok. A co do takiej awari w E39 to cos mi sie przypomina ze nie dawno byl ten temat na forum wiec poszukaj moze jakos rozwiazali ten problem. Pozdrawiam <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...