Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[klima] problem


Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od kilku dni mam problem z klimą w mojej e34. Otóż zachciało mi się odgrzybiania i mam za swoje. Mianowicie - pojechałem na odgrzybianie i wymianę czynnika do warsztatu. Niby wszystko ok ale na koniec zauważyłem, że na odgrzybianie nie włączyli wewnętrznego obiegu. Po kłótni z łepkiem(który twierdizł, że nie trzeba tego robić) pojechałem stamtąd. Kupiłem odgrzybiacz carplana i już jest ok. To raz.

Druga rzecz, niestety gorsza. Jak załączę klimę to po kilku sekundach odzywa się głośne buczenie przechodzące czasami w pisk. Raz jest głośniej raz ciszej ale zawsze jest. Raz tylko buczy(coś podobne do dźwięku buczenia w rurach) a czasem przechodzi to w "pisk" jakby ktoś na flecie fałszował - bliżej tego nie mogę określić.

Dzwoniłem do warsztatu, który robił mi tą klimę i co oczywiste, "oni zrobili wszystko jak trzeba"; jakbym ich dopadł w swoje łapy... Czasami dźwięk powtarza się podczas pracy klimy jak mam dłużej załączoną, ale na ogół jest tylko raz, chwilę po załączeniu. Na początku(po nabiciu) z nawiewów leciała "biała mgła", teraz już tego nie ma, może to ma coś do rzeczy? Oprócz tego klima normalnie chłodzi.

Ma ktoś jakiś pomysł? Jechać z tym do innego warsztatu? Nie chciałbym zajechać sprężarki czy czegoś innego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz, niestety gorsza. Jak załączę klimę to po kilku sekundach odzywa się głośne buczenie przechodzące czasami w pisk. Raz jest głośniej raz ciszej ale zawsze jest. Raz tylko buczy(coś podobne do dźwięku buczenia w rurach) a czasem przechodzi to w "pisk" jakby ktoś na flecie fałszował - bliżej tego nie mogę określić.

slychac pewnie zawor ktorego praca jest slyszalna wew. auta wlasnie w ten sposob jak opisales.

wymieniajac Ci czynnik chlodzacy nie dodali oleju ktory ma za zadanie smarowac sprezarke wiec im mniej bedziesz jej teraz uzywal tym dluzej pozyje. ten olej ktory nie kazdy warsztat zajmujacy sie wymiana czynnika chlodzacego dodaje jest bardzo drogi 100ml okolo 100zl. a sprezara wyje bo chodzi na samym czynniku chlodzacym bez oleju.

Jak u mnie wymieniali to patrzylem im na rece i czy faktycznie podlaczyli pod wtlaczany czynnik olej smarujacy.

Polecam jeszcze raz ten zabieg i unikac miedzy innymi Noratuo ktore niby wymienia czynnik w niecala godzine nie dodajac oleju. prawidlowo przebiegajacy proces napelniania trwa dobrze ponad godzine. (i trzeba sie na tym znac zeby nie wsadzic za duzo czynnika i za malo oleju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej było ok; co do zabiegu - trwało to ok 30min, a gdzie indziej mówili od 2 do 4h - z braku czasu wybrałem ten zakład; dzwoniłem do gościa jeszcze raz i mówiłem o oleju - powiedział żebym przyjechał w piątek to "trochę dolejemy";

mam mieszane odczucia - jechać znowu do partaczy(czy mi to zrobi w ramach gwarancji czy zawoła znowu kasę) czy jechać gdzieś indziej, zapłacić i mieć spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeski,

z tego co się orientuję to wymian czynnika a olej w sprerzarce klimy to dwie różne sprawy!

generalnie zasada jest taka ze to ten czynnik chlodzacy wymieszany wlasnie z olejem smarujacym krazy w calym obiegu smarujac sprezarke. nie sadze zeby BMW bylo wyjatkiem w tej materii ale moge sie mylic. bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeski,

z tego co się orientuję to wymian czynnika a olej w sprerzarce klimy to dwie różne sprawy!

generalnie zasada jest taka ze to ten czynnik chlodzacy wymieszany wlasnie z olejem smarujacym krazy w calym obiegu smarujac sprezarke. nie sadze zeby BMW bylo wyjatkiem w tej materii ale moge sie mylic. bmw_beer

czyli wymienić mi muszą jeszcze raz czynnik czy można dodać tego oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...