Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pytanie o klocki hamulcowe i tarcze


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam opinii o klockach hamulcowych Jurid i tarczach Lukas (czy tam Lucas).Każda opinia mile widziana bo właściwie nie mam hamulców :twisted: Chcę zamontowac taki zestaw jak wyżej za 760 zł lub zestaw Textar'a za 700 zł.Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest,

Jurid o ile dobrze kojarze to jedna z najtańszych produktów

klocków na naszym rynku

a co za tym idzie !!!

jakość jak i wykonanie, trwałość i ...

Szperałem sporo po innych forach (min.BMWSport,bmwautoklub,Audi,Passat) i większośc opini jest taka,że JURID,ZIMMERMANN i TEXTAR to najwyższa półka ze wskazaniem na te dwa ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JURID,ZIMMERMANN i TEXTAR

Jurid i Textar to raczej średnia półka ogólnie nie są złe , przy normalnym uzytkowaniu

to produkt jak najbardziej godny polecenia (normalne mam na mysli ze ktos nie

jezdzi na zasadzie z kazdych swiateł ogień i potem heble na maxa przed kolejnymi

swiatłami)

ZIMMERMANy / BREMBO to raczej wyższa półka troche droższe lub zdecydowanie

droższe przy wariantach nacinanych / nawiercanych itd itp :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do gościa który sprzedaje części do BMW.Polecam jego stronę bo ma części do wszystkich modeli (układ hamulcowy,przeniesienie napędu,filtry,zawieszenia,części silnika)

http://www.czescidobmw.pl/regulamin.php

Pan poleca klocki Textara

http://www.czescidobmw.pl/index.php?cPath=3231

i tarcze Zimmermann

http://www.czescidobmw.pl/index.php?cPath=3280

W związku z tarczami mam jeszcze jedno pytanie.Ma tarcze na przód wentylowane za 218 zł i wentylowane,nawiercane za 380 zł.Z tym,że nie ma tych drugich na tył który za jakiś czas też będę robił.Czy jest sens kupowac nawiercane na przód jeśli na tyle będą wentylowane?Czy lepiej kupic takie same na przód i tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tarczami mam jeszcze jedno pytanie.Ma tarcze na przód wentylowane za 218 zł i wentylowane,nawiercane za 380 zł.Z tym,że nie ma tych drugich na tył który za jakiś czas też będę robił.Czy jest sens kupowac nawiercane na przód jeśli na tyle będą wentylowane?Czy lepiej kupic takie same na przód i tył?

Tarcze nawiercane (nacinane) są lepsze od wentylowanych, jednak przy takich tarczach klocki hamulcowe zużywają szybciej. Pytanie tylko czy wykorzystasz ich możliwości... Pomijając różnice pomiędzy tarczami to na przód zawsze jest podana największa siła hamowania więc im lepsze tarcze tym lepsze lądowanie. A o to przecież chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JURID, Ferrodo, TEXTAR, ATE i pewnie wiele innych firm ma klasyfikację swoich produktów. Robią klocki za powiedzmy przystępną cenę dla kowalskiego i droższe (czytaj lepsze). Na pierwszy montaż szły do BMW textary, ale i tak pewnie nie kupicie w tej jakości zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne tarcze masz pokryte takim nalotem antykorozyjnym - jego trzeba zetrzec w pierwszej kolejności - usłyszysz przy hamowaniu takie szuranie. A co do docierania hebli... 100 km parę mocniejszych hamowań ( ale tez nie na wariata ) i będzie dobrze. Ale i tak lepiej jeździc przewidując sytuację ;] po co często zmieniac heble ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem tez taką teorie, ze jak sie zalozy nowe tarcze i klocki dobrze jest przez pierwsze kilkadziesiat kilometrów po zakonczeniu hamowania - sszczególnie ostrego - puścić hamulec i nie trzymać wcisniętego padału, bo w miejscu gdzie rozgrzany klocek dociska tarcze moze ja w tym miejscu wypaczyć.

A, Forest i uważaj na kałuże i nie jedz na myjke na rozgrzanych tarczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...