Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Gotowanie silnika M40 1.8 w E36.


Maras1122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z silnikiem w E36 M40 1.8 Auto smigalo ,zostala wymieniona uszczelka pod glowica, nastepnie pasek rozrzadu i rolki. Po zlozeniu auta mozna nim przejechac ok.15km w zaleznosci od pogody i auto sie gotuje co moze byc tego przyczyna? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn moze byc wiele,

sprawdz w ukladzie chlodzenia czy oleju nie ma,

sprawdz czy nie pali plynu chlodzącego(czy nie ubywa) ,

moze to tylko zapowietrzony uklad,bmki mają to do siebie ze strasznie sie je odpowietrza.Poczytaj na forum i zrob to raz jeszcze.

Gdy motor przegrzany sprawdz weze od chlodnicy czy oba gorące,w momencie przegrzania odpal nawiewy na max i przelącz na gorące powietrze zeby lecialo.I zobacz czy temperatura silnika spada czy nie.

Moze pompa wody dogorywa,

moze wisko uszkodzili przy demontarzu.Wiesz wisko ma to do siebie ze nie moze lerzec w pozycji poziomej.nawet jak je sciągasz to kladz w pionie bo je wykonczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaspri a wiec tak. w ukladzie chlodzenia oleju brak. Korek tez od wewnatrz nie jest upackany niczym. z wydechu woda tez nie leci. A wiec wyglada na to ze uszczelka okey.co do ubywania plynu musze sprawdzic bo nie mialem okazji jeszcze, pomyslalem o podmianie chlodnicy odpowietrzeniu ukladu i sprawdzeniu wtedy poziomu plynu. po sprawdzeniu chlodnicy dam znac jak sprawa dalej wyglada i bedziemy suzkali przyczyny dalej. Dzieki za podpowiedzi uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat :wink: miałem taki przypadek, ze po remoncie silnika wyrzucał wode po zagrzaniu, wymieniłem termostat i ok <bmw_3> oczywiscie nie musisz odrazu wymieniac, mozesz go wymontowac i wiadomo wrzuc go do jakiegos naczynia zagotuj wody zalej zobacz czy sie otwiera <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z silnikiem w E36 M40 1.8 Auto smigalo ,zostala wymieniona uszczelka pod glowica, nastepnie pasek rozrzadu i rolki. Po zlozeniu auta mozna nim przejechac ok.15km w zaleznosci od pogody i auto sie gotuje co moze byc tego przyczyna? :roll:

1- źle założona uszczelka

2- padnięta pompa wody

3- termostat

4- przytkane kanaliki wody lub/i oleju w silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec na pierwszy strzal pojdzie termostat, pozniej pompa wody lub chlodnica ,a pozniej dalsza metoa prob i bledow :wink:

[ Dodano: 20 Czerwiec 09, 15:09 ]

a wiec juz wiemy termostat podczas gotowania dziala poprawnie,ale zauwazylem ze pod nogami kierowny jest pelno wody ,a chwilowo byla wlaczona dmuchawa, wiec pewnie z nagrzewnicy gdzies sie leje?

[ Dodano: 29 Czerwiec 09, 23:42 ]

Dzisiaj chwile posiedzialem na d tym autkiem i sprawa wyglada tak pompa wody smiga jak nalezy, chlodnice podmienilem wyciekow z niej nie ma, termostat tez sie wlaczyl bo po 10 min ok. oba weze byly gorace.Jednak pojawila sie nowosc bo po jakis 10-15 min pod nogami kierowcy zaczela mi sie pojawiac kaluza :roll: i to wcale nie mala lecialo ciurkiem rozebralem oslone pod nogi kierowcy i nagrzewnicy gdzies jak to jakby kolanko czy zlaczka wchodzi w dmuchawe i jest przykrecona na 3 lub 4 srubki i z tamtad leciala ciurkiem goraca woda :roll: po tym wylaczylem silnik i po jakims czacie zajrzałem do chlodnicy atam prawie wogole nie bylo wody.sprobuje wymienic ta nagrzewnice ,ale ciekawe czy to rozwiaze problem:| Spotkaliscie sie z tym aby az tyle wody lecialo pod nogi :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...