Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Brzęczenie w podwoziu E46


Donner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od momentu przekroczenia przebiegu 55 tys. z podwozia zaczął dochodzić dziwny metaliczny stukot słyszalny jedynie na nierównych drogach. Byłem w ASO i po sprawdzeniu wszystkich gum rozłożyli ręce. Przy uderzaniu w koła na postoju i podnośniku nic nie brzęczy...tylko w trakcie jazdy. W dodatku kiedy lekko przyhamuję brzęczenie ustaje pytanie_bmw

Wydaje mi się, że przyczyną mogą być wytłuczone tuleje w zaciskach hamulcowych, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne przy tak niskim przebiegu. Acha i problem dotyczy jedynie przodu...

Co to może być i jak to naprawić :| Hałas jest irytujący :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na ASO musisz wziasc mała poprawke poniewaz nie zawsze roboia to co do nich i jak nalezy. Objawy wskazuja na klocki hamulcowe poniewaz mówisz ze jak przychamujesz to brzeczenie ustaje. Musisz sprawdzic klocki hamulcowe z przodu czy nie lataja w zacisku lub cos tam nie podeszlo pod klocek lub wpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od momentu przekroczenia przebiegu 55 tys. z podwozia zaczął dochodzić dziwny metaliczny stukot słyszalny jedynie na nierównych drogach. Byłem w ASO i po sprawdzeniu wszystkich gum rozłożyli ręce. Przy uderzaniu w koła na postoju i podnośniku nic nie brzęczy...tylko w trakcie jazdy. W dodatku kiedy lekko przyhamuję brzęczenie ustaje pytanie_bmw

Wydaje mi się, że przyczyną mogą być wytłuczone tuleje w zaciskach hamulcowych, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne przy tak niskim przebiegu. Acha i problem dotyczy jedynie przodu...

Co to może być i jak to naprawić :| Hałas jest irytujący :?

No więc to proste... ja u siebie wymieniłem CAŁE zawieszenie, tulejki, łączniki, sworznie, amory.... swoją drogą to był odpowiedni moment ;)

dalej brzęczało ;D

poduszki silnika - dalej

i co ? i przypadkiem wyszło, że to osłona tarczy hamulcowej

kopnij z buta na skręconych kołach tak porządnie w przód opony i posłuchaj czy brzęczy ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...