Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


3 miesięczna przerwa - poradźcie!


adm87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ze z koncem czerwca znikam z kraju na jakis czas i nie mając wyjścia muszę zostawić auto w garażu, mam kilka pytań, w sumie to jedno:)

będzie to mniej więcej okres 3 miesięcy i poradźcie co mogę zrobić z autem aby tą przerwe jak najlepiej trzestało, chodzi mi tu o wszystko, akumulator...cisnienie w oponach.... ogolnie co zrobilisbyscie na moim miejscu, bo nie wiem czy wystarczy poprostu wjechać do garazu zamknąc i po starwie....

czekam na wasze porady

dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno wyjmij aku, załaduj i zostaw w suchym i cieplym pomiesczeniu. Jak wrócisz załaduj jeszcze raz i dopiero wsadź do auta. Zatankuj tez do pełna paliwa zeby nie wytrącała sie wilgoć. Jesli chodzi o ciśnienie w kołach, czy stawianie na kołkach to nie wiem czy powinno tak się robić. Dobrze by było, jeśli ktoś od czasu do czasu odpalił CI auto, podjechał troche do przodu, do tyłu.

bmw_beer

Pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamykany garaż to nie wyjmuj aku tylko zostaw auto otwarte (tak by zamek centralny nie ciągnął prądu z niego, bo przez 3 miechy na bank aku siądzie) - tylko zostawiać na tyle czasu auto otwarte... chyba zły pomysł; więc najlepiej jak co parę dni ktoś wsiądzie do auta i pojeździ trochę (by złapał temp).

O opony się nie martw, ważne by auto stało w suchym i mało wilgotnym miejscu.

Przed wstawieniem auta jedz na myjnie i fundnij sobie (czy autu) wosk - zawsze to dodatkowe zabezpieczenie blachy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Akumulatory samocodowe nie znoszą długotrwałej bezczynności.

Jeśli więc auto rzeczywiście nie będzie eksploatowane przez kilka miesięcy,

to warto odłączyc zamontowaną w nim baterię. W tym celu wystarczy odpiąc klemę minusową. Nie należy się obawiać problemów ze sterownikiem silnika czy autoalarmem.

Po ponownym podłączeniu akumulatora silnik może przez pewin czas pracować niestabilnie,

jednak po kilku kilometrach wszystko wróci do normy. Autoalarm może wrócić do tzw. ustawień fabrycznych, które da się ponownie zmienić."

Źródło Auto Świat 22.06.2009

Co do ciśnienia w kołach to ja obstawiałbym żeby nieco podnieść ciśnienie, przy długotrwałym postoju na niskim ciśnieniu opona może się trwale odkształcić.

Pozdrawiam, <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesmaruj uszczelki,umyj auto, dopompuj koła, wyjmij aku i podładuj, zatankuj min. pół baku, po porocie najpierw dolej do samochodu paliwa (tak paliwo też się starzeje, zapnij aku i można jechać. jeżeli masz możliwość poproś kogoś aby Ci odpalał autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 3 miechy to nie 3 lata , wjedź do garażu zaparkuj jak zawsze zamknij brykę a potem garaż i po sprawie . Bryka to nie owoce by się mogły popsuć . Niedawno sprzedałem furaka który stał nieruszany prawie 2 lata i tylko musiałem naładować aku , dolać płynu do układu chłodzenia i dopompować koła bryka zapaliła bez problemu a kupujący odjechał zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 3 miechy to nie 3 lata , wjedź do garażu zaparkuj jak zawsze zamknij brykę a potem garaż i po sprawie . Bryka to nie owoce by się mogły popsuć . Niedawno sprzedałem furaka który stał nieruszany prawie 2 lata i tylko musiałem naładować aku , dolać płynu do układu chłodzenia i dopompować koła bryka zapaliła bez problemu a kupujący odjechał zadowolony

Silnik nieodpalany dwa lata i facet jest zadowolony?Albo jest idiotą albo nią nie jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...