Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E46 automat czsami się "ślizga"


Cichy328

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Problem z e46 w automacie (tiptronic).

Czasami zdarza się że przy przyspieszaniu obroty silnika rosną zaś prędkość nie za bardzo jakgdyby sprzęgło się ślizgało. Autko ma 160tyś. Dziś przeciągnąłem ją na kickdownie i objawy ustały. Czy to może być wina tarczek czy elektryki. Przy delikatnym przyspieszaniu się ślizgała ale gdy nacisnąłem do deski przyspieszała ok. Bez rużnicy czy auto zimne czy po trasie. Raz jest wszystko ok innym nie.

Drugi problem. który zaobserwowałem przy dłuższej bardzo spokojnej jeździe że gdy wciskałem delikatnie na gaz podczas przyspieszania obroty nie rosły. Dopiero w pewnym położeniu zaczęły się podnosić (odczucie jakby linka od gazu była na sprężynie).

Mam nadzieję że zrozumiecie coś z tych moich chaotycznych wywodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem ze czasem przyczyna moze byc to ze w skrzyni osadzaja sie opilki i i wymienia sie taki filterek wraz z olejem i zalezy jaka jest skrzynia biegow czy wymienia sie co 90000 km czy jest long life! ja bylem zainteresowany zalozeniem chipa w firmir jetronik we wroclowiu na opolskiej ! gisciu mi powiedzial zebym wymienil olej pojechalem do salonu dowiedzialem sie ile to kosztuje powiedzieli ze koszt wynosi okolo 1500 pln i ze mam skrzynie long life ze u mnie sie tego nie robi skrzynia tego nie wymaga tez mam steptronica mowili ze keidys byl taki przyp[adek ze wymienili i auto nie zjechalo z podnosnika a koszt skrzyni to 17000 oni tylko daja nowa ! ale gosciu z jetronika powiedzial wymien u mnie wchodzi jakos 11 litrow oleju do skrzyni pojechalem do biestrzykowa tam mi polecili zaplacilem 800 zl ale nie wymienili wszytskiego oleju slaby sprzet widocznie maja! po wymiani cos kapalo spod auta wiec nie polecam tego warsztatu! gadalem z ki9lkoma osobami roznie mowia ale wychodzi na to ze olej wymienilem nie potrzebnie widocznie tam ktos na kims sobie zarabia przez polecanie ludzi nie wiem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie ma czegostakiego jak "longlife" w kazdej skrzyni nalezy wymienic olej ! bez tego skrzynia padnie predzej czy pozniej ! a teraz dlaczego ci kopie po biegach po wymiania olejuz A dlatego bo dlugo nie byl wymieniany olej w skrzyni i na sciankach skrzyni w koszach odlozyl sie mulek potarczkowy !Teraz ty wymieniles olejna siwerzy i ten swierzy olej wyplukuje ci ten caly szlam i zapycha sterowanie ! i takjest zawsze !!!!!!!!!! Jakie olej nalales??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marius1234567, przeczytaj 2 razy co napisałeś i sam się zastanów...

dlaczego nie wymieniać oleju??

a po to właśnie żeby później kupić nową skrzynie za 17tys a nie wymienić olej raz na 5lat załóżmy i mieć spokój, i przyjemna jazdę...

do tego dochodzi jeszcze to jak skrzynia była eksploatowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak

1.BMW twierdzi (nie wiem jak z tymi nowszymi skrzyniami,ale w starszych tak było),że olej jest dożywotni :roll:

2.Jak wszyscy wiemy, olej się zużywa :wink:

Poza tym wydaje mi sie,że jeśli już się ślizga przy stosunkowo młodej skrzyni,mogą być tarczki zjechane...może ktoś wcześniej katował skrzynie. *

Ale olej można wymienić,a nóż pomoże ;)

*Hehe,jest nawet takie powiedzenie-największym problemem BMW jest poprzedni właściciel,w tym przypadku automatów też się tyczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej Olej nie jest dozywotni jak ktos chce probowac to prosze bardzo ! pewnie spotkamy sie u mnie w warsztacie :P:P po drugie nie wierzyc serwisa bo oni sie na tym nie znaja tylko glupoty pieprzą ... Cichy328, raczej nie radze samemmu prubowac bo to jednak glupia sprawa ! nie jedni prubowali ..... a tak jak mowi Tukan, jak juz sie slizga to napewno tarczki moze sie nie spalily ale dostaly temperatury i material z ktorego sa zrobione czyli jakas zywica i papier zacznie sie sypac i predzej czy pozniej i tak do warsztatu ! ale jak juz sa poslizgi to ..... mysle ze skrzynia do wyciagnie cia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest takie cos jak skrzynia long life idz do salonu to ci powiedza jestem klientem i wymienialem tam czesci we wroclawiu zalezy od nalepki przeczytaj instrukcje to sie dowiesz mysle ze ludzie ktorzy tam pracuja wiedza co mowia i slyszalem to od kilku osob o tych skrzyniach!!! ja mam skrzynie long life i salon bmw nie zaleca wymienaic oleju bylem w warszawie i wroclawiu tak powiedzieli sprawdzili po numerach vin

[ Dodano: 23 Lipiec 09, 20:03 ]

burnejos czytaj uwaznie co sie pisze ja napisalem ze mi kapie olej wycieka nie kopie skrzynia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Kolego to nie wymieniaj olejuz ! Zapraszam do przybylowic ! nie jedni wracali z serwisu z rozjebanymi skrzyniami bo im powiedzieli ze maja skrzynia long life czy jak to sie nazywa ! to twoja skrzynia i twoja kasa ! a jak juz masz ta skrzynie long life to czemu juz nie life ! ??hehehehehe ! Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...bez nerwów bmw_beer .

wracali z serwisu z rozjebanymi skrzyniami bo im powiedzieli ze maja skrzynia long life czy

Zauważ,że sporo z e32/e34/e36 do tej pory nie miało nigdy wymienianego oleju i... jeżdżą.Nie wspominając o e39 i e38. Jechałem kilkoma,przebiegi powyżej 200tys. olej nie ruszany a skrzynka b.dobrze chodziła. :wink: i znam takie w których nie zmieniano oleju. Sporo zależy od traktowania. <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej czlowieku ja sie znam na rzerczy a ty z tego co widze jestes zielony! boze kochany rob sobie co chcesz nie przynosze wstydu tylko przestrzegam przed takim mysleniem jak ty masz ! mowisz ze masz skrzynie long life no to czemu ci sie slizga ! ????? Mowisz ze ludzie ktorzy pracoja w serwisie sie znaja !hehehehe nic sie nie znaja na automatach wiem to z doswiadczenia ktorego tobie brak ! ale to nie moja skrzynia i nie moj broblem ! probowalem ci pomoc ale nie chcesz wiec rob jak chcesz ! ja wiem co jest piec a ty nie i to jest ta roznica ! wiem jedno slizga ci sie !!!????? skrzynia do remontu bez dwoch zdan !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
ej czlowieku ja sie znam na rzerczy a ty z tego co widze jestes zielony! boze kochany rob sobie co chcesz nie przynosze wstydu tylko przestrzegam przed takim mysleniem jak ty masz ! mowisz ze masz skrzynie long life no to czemu ci sie slizga ! ????? Mowisz ze ludzie ktorzy pracoja w serwisie sie znaja !hehehehe nic sie nie znaja na automatach wiem to z doswiadczenia ktorego tobie brak ! ale to nie moja skrzynia i nie moj broblem ! probowalem ci pomoc ale nie chcesz wiec rob jak chcesz ! ja wiem co jest piec a ty nie i to jest ta roznica ! wiem jedno slizga ci sie !!!????? skrzynia do remontu bez dwoch zdan !

Barnejos ja mam do Ciebie 2 pytania, poptostu zadaje proste pytania licze na proste

odpowiedzi :

-czy mozna doprowadzic w miare nową skrzynie do takiego stanu w krotkim czasie jak

opisał kolega w tym temacie czyli ze sie slizga ?

-czy efekt slizgaznia sie skrzyni zawsze powstaje przez zużyty/niewymieniony olej ?

Pozdro i z góry dzieki za odpowiedz bo widze ze jestes fachowcem w tym temacie <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe nie fachowcem ! ale troszke robie te skrzynie i wiem co nieco A co do twoich pytan to mozna zalatwic nawet nowa skrzynie ....a jak ?? to proste ! zalezy od stylu jazdy Jesli ktos używa auta do szalenstw to oczywiscie skrzynia taka szybko sie rozleci !ale nie koniecznie bedzie sie slizgac ! Automat ma w sobie setki elementow ktore moga pojsc szczegolnie narazone sa uszczelnienia a co za tym idzie tarczki i przekladki! wyrywaja sie tez pierscienie zamykajace kosze a co za tym idzie palą sie tarcze i auto nie jedzie ! jest naprawde olbrzymia ilosc usterek ktore moga powstac wiec nie sposob przewidziec co sie stanie ! ale powtarzam Przedewszystkim WYMIANA OLEJU I FILTRA co 60 tysiecy automat nie jest do szalenstw i trzeba na niego bardziej uwazac i o niego dbac niz na manual! a co do tego czy slizganie powstaje poprzez niewymieniony olej ! nie to jest nastepstwo brudnego oleju! to jest taki łancuszek ! nie wymienisz oleju to straci on swoje wlasciwosci przepracuje sie i zaczna sie problemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...