Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E30 320i - samochód nie odpala, uklad paliwowy?


PiterOKL

Rekomendowane odpowiedzi

podczas powrotu ze zlotu w nysie (niedziela) brakło mi gazu, wiec jak kazdy sie domysla przelaczylem na benzyne :D i tu zaczely sie problemy... auto zaczelo zwalniac, szarpac, zredukowalem z 5tki do 3ki i but, auto szarpalo i powoli przyspieszalo, dopiero kolo 4tys zaczelo wciskac w fotel. no ale ok, jade dalej, troche szarpie ale jedzie... zajechalem na stacje po gaz, auto ledwo odpalilem, przelaczylem na gaz i bez problemow dojechalem do domu. dzis probowalem odpalic auto na benzynie - niestety bez skutku... kreci rozrusznik i nic wiecej... no wiec pomyslalem ze to cos z ukladem paliwowym (na gazie dobrze chodzi). zabralem sie za bak... pompa chodzi dobrze, nie przerywa. w baku w 10litrach benzyny mialem 1litr wody :shock: wszystko wypuscilem, zalalem czystej benzyny i powinno byc ok... powinno... bo nie było! wiec ''poszedlem'' dalej i zabralem sie za filtr paliwa... wlalem do niego benzyny, wlaczylem kompresor i wydmuchalem... oczywiscie brud (czarna ciecz). plukalem tak dlugo az sie wyczyscil (wiadomo ze nowy bylby lepszy, ale ten tez juz jest czysty). no wiec wszystko zlozylem, auto odpalam i co? nie odpala...

wydaje mi sie ze wtryski są zawalone brudem lub/i wodą i przez to auto podczas jazdy szarpalo, nie przyyspieszalo. dodam ze od pewnego czasu moje auto roznie chodzilo na benzynie, raz jak szalone rwalo do przodu, a czasami szarpało. gdyby to byl uklad dolotowy lub zapłonowy to na gazie by nie chodzil, prawda? a na gazie chodzi dobrze. nie jestem mechanikiem i swoją teorie obstawiam jedynie na przypuszczeniach.

co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelorzechowski, wlasnie odpalilem auto. krecilem jak glupi az załapał. na niskich chodzil nierowno wiec przegazowalem pare razy i teraz chodzi idealnie równitko. nie odpalal bo caly oklad paliwowy byl czyszczony wiec trzeba bylo krecic zeby paliwo po calym ukladzie sie ''rozprowadzilo''. temat mozna usunac, auto chodzi swietnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...