Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jak sprawdzić e46 320d


Dread

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie.. Co mam sprawdzić przy oględzinach auta? Jak sprawdzić turbo oraz rury od filtra do turbo i od turbo do intercoolera.. i takie tam inne.. Namówiłem brata na Beem i chcemy żeby była sprawna tech.. dzięki za wszelkie uwagi pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Ważnych Tematach" przeczytaj 3 - go Posta. Bierzcie miernik lakieru, od tego zacznijcie, jak ok to tylko komputer prawde powie. BMW ma wnętrzne wykonane z bardzo dobrych materiałów więc ciężko bedzi ocenić stan faktyczny. Do tego przejażdzka na kanał no i jak wspomniałem komp - to podtawa. Najlepiej robisz tak, mówisz go gościa "Jeśli auto jest ok to ja płace za kompa, jęsli coś nie tak np przebieg to płaci sprzedający", jeśli bedzie kręcił weź go lepiej na celownik, jak nie bedzie chciał jechać, gadanie typu nie mam czasu albo teraz wszystko zajęte to uważaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie jak się zbiera na każdym biegu, czy przyśpiesza bez trudów, powinna ciągnąć już od dołu tj.1400obrotów, koło 2tysi powinna naprawdę fajnie jechać. Jak będzie deptał to powinna lekka chmurę puścić,ale nie taką żeby zasłonić wszystko za autem. Nie może być zbyt czarna, bo wtedy znak że turbo nie wyrabia i ma za mało powietrza. Sprawdź jak pali na zimnym i na ciepłym motorze. Czy obroty na biegu jałowym nie skaczą(przyjrzyj się dokładnie wskazówce obrotomierza i wsłuchaj się w motor). Silnik raczej powinien być suchy. Rury od intercoolera i turba bez oleju. Podnoś obroty na jałowym powoli i słuchaj czy nie rzuca w jakimś zakresie obrotów silnikiem. Reszta oczywista, czy nie ma jakichś wycieków, czy papiery się zgadzają, czy środek nie jest zbyt wyekspolatowany jak na ten przebieg, a pamiętam BMW ma dobre materiały i nawet 200tyś.km przebiegu może nie być widać zużycia kierownicy, czy pedałów, o fotelu nie wspomnę. Jak macie taką możliwość zabierzcie kompa ze sobą i chociaż spradźcie czy błędów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...