Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


jak naprawić połamane zaczepy luster reflektorów w e39


adam-bmw

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie przedstawię jak łatwo i szybko naprawić połamane wieszaki w reflektorze przednim (soczewka) BMW e39

pracę zaczynamy od wymontowania reflektora postępujemy tak jak przy czyszczeniu

http://www.bmwdiy.info/non-celis-front/index.html

kiedy mamy już rozpołowiony reflektor demontujemy gumowe elementy uszczelniające z tyłu reflektora, są one zamontowane na wcisk więc wystarczy je zdjąć

zakładając że górne wieszaki luster są połamane musimy wypiąć tylko dolną spinkę od silniczka regulacji wysokości, wystarczy przekręcić ją o 90/ st i już jest "wolna"

be1cccb4a6442cecm.jpg

ramkę reflektora dla własnej wygody pozbawiłem odbłyśników

w metalowej ramce wywierciłem dwa otwory w których zamontowałem można go nazwać łącznikiem kulistym ( jest to element cięgła gazy od żuka) i zamontowałem w ten sposób

e822db3b8954886am.jpgd81041140ff37d7am.jpg

w obudowie reflektora musimy wymienić śruby regulacyjne oryginalne demontujemy i pozbawiamy ich uszczelek, które wykorzystamy przy nowych. zamontowanie śruby tak jak na obrazku pozwala regulować reflektor tak jak fabryczny i pozostaje uszczelnienie, sruby jakich użyłem miały ok 10 cm

d1b5529fbfe3b883m.jpg1df4d7bcedf9bbaam.jpg39491a664f6dcde3m.jpga09924448c3caffem.jpg

no i efekt naszej pracy czyli metalowe zawieszenie reflektora

29061686c215a75dm.jpg

montaż w odwrotnej kolejności, korzystając z okazji że mamy rocebrane reflektory warto je umyć jakimś płynem np do okien, a soczewki płynem do okularów

Założyłeś 3 identyczne tematy więc 2 już wykasowałem za Ciebie - moder k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...