Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Ręce opadają!! TDS


wojtek75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Może ktos mi pomoże...Od 2 miesięcy jestem "szczęśliwym" posiadaczem E36 2.5 TDS i już mam problemy :( Chodzi mi o prace silnika...Gdy go kupiłem to palił na zimnym bez problemu a na ciepłym było trzeba nim pokręcić....po jakimś czasie zaczeły się problemy nawet na zimnym silniku...okazało się ze mamiałem małą nieszczelność pod nastawnikiem...pojechałem do mechanika i mi powimieniał uszczelki..po naprawie było ok..auto na zimnym paliło na dotyk i nie gasło podczas jazdy...ale po 4 dniach znowusz fatum wróciło :( podczas jazdy gaśnie jak dojeżdżam do skrzyżowania lub nawet jak stoje na parkingu i załącze klime...czasami jak mu depne na 4 biegu i wrzuce na 5 to nie reaguje na gaz,dopiero jak odpuszcze i wcisne jeszcze raz to idzie jak wariat...a w miedzy czasie zapala sie kontrolka wtrysku...mechanik powiedział że głowiczka pompy umiera i ona jest odpowiedzialna za cisnienie na wtryski...czy ma racje?????? bo z tego co widziałem na Waszym forum to raczej podchodzi mi pod sam nastawnik....mechanik proponuje mi wymiane tej głowiczki pompy za 700 zł....ale nie chce wyrzucać kasy w błoto...nie wiem czy mam wymienić samą głowiczke pompy czy sam nastawnik??? czy kupić drugą pompe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że pompa wtryskowa (pewności nie mam), żeby tds gasł to nie mam pojęcia jaki może być powód.

Najlepiej jak byś pojechał na diagnostyke silnika do kogoś zaufanego/poleconego, niech ci zmierzą ciśnienie na garach, kompresje, pompe, wtryski itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje chłopaki za namiary na tego mechanika :) ale niestety nie będe mógł chyba skorzystać z jego wiedzy ponieważ ja mieszkam w Ustce i to troszka dla mnie za daleko :wink: Poszukam jakiegoś dobrego speca u siebie w rejonie :? Jak usune usterke to opisze co go "bolało". A tak wogóle to jakie powinien mieć obroty na biegu jałowym?? bo ja mam około 600-700

[ Dodano: 20 Sierpień 09, 15:54 ]

Wymienilem wczoraj filtr powietrza i jakos narazie przestal mi gasnąć jak wlanczam np. klime :lol: Ale dziś zauważyłem że jest popekana ta guma...ma ona jakieś znaczenie???

[ Dodano: 20 Sierpień 09, 16:00 ]

<bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien ta mgume to tez ma znaczenie to jest rura dolotowa z intercoolera do kolektora dolotowego moze lapie lewe powietrze a co do obrotow to powiniuen miec powyzej 900 obr na min ja tez tak mialem za wolne obroty i nawet zdazalo sie ze auto gaslowystarczy popuscic srubki od nastawnika pompy i przesunac troszke nastawnik w strone przedni9ej szyby wtedy obroty sie zwieksza pamietaj zeby przesunac bardzo malo bo nawet przesuniecie o jedna dziesiata milimetra zmienia obroty silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obrotow to powiniuen miec powyzej 900 obr na min

Niestety to kompletna bzdura ! Zdrowy TDS powinien mieć 727 obrotów na minutę i trzymać je sztywno , wszelkie inne obroty biegu jałowego to odstępstwo tuszujące najczęściej jakąś usterkę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tyle miale jak kupilem auto pozniej byla robiona pompa iwszyscy mowili ze powinno byc powyzej 900 u mnie teraz jest 800 i autko ladnie pracuje

Jeżeli ci mechanicy którzy robili ci pompę powiedzieli że powinien mieć powyżej 900rpm to po prostu nie dawali rady jej wyregulować na obroty nominalne , to bardzo znany sposób robienia auta pod sprzedaż , podkręcić obroty i chodzi jak pszczółka a pompa wymaga regulacji , lepiej kupując auto kupić takie które ma 727obr/min i lekko faluje niż takie które ma 900obr/min bo gdyby je zmniejszyć to auto zaczyna gasnąć a to już agonia pompy w większości przypadków :?

Obroty ustawia się podłączając komputer serwisowy , ustawić można skokami +/-23obr./min , przykładowo od nominalnych w górę 727+23>750+23>773 itd. , jakiekolwiek grzebanie przy nastawniku może skończyć się w bardzo przykry sposób dla kogoś kto nie wie nawet jak go odkręcić ... Zdecydowanie nie polecam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...