Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Dalej problem z wodą E36 316


szafarzszafarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dalej powrucił problem z wodą w bmw e36 316 silnik m40

A wiec było tak.

Był przegrzany silnik temperatura poszła w góre a kobieta jechała i nie staneła i poszła uszczelka pod głowica. To oki uszczelke wymianiłem na taką pożądna i głowice sprawdzali czy nie peknieta i jest oki wiec złożyłem wszystko i dalej gotuje wodę więc wymieniłem pompe wody węże do nagrzewnicy bo ciekły termostat jest oki wisko jest na stałe (czyli ciagle chłodzi), odpowietrzyłem i nadal dzieje się tak że auto chodzi jest oki aż nagle poziom wody w zbiorniczku wyrównawczym wzrasta i węże twardnieją i tmperatura rosnie. to chłodnica wiec przeczysciłem ją takim płynem do czyszczenia chłodnic i dalej to samo. uszczelka chyba nie poszła bo nie ma ani wody w oleju ani w tłumiku. Nagrzewnica nie leje sucho pod nogami. To jua nie wiem co to może być. Odpowitrzyłem układ i jechałem 50 km rano to nie było tak ciepło i jeszcze troche było pochmurnie i niec sie nie działo. Tylko sie zrobi upał na polu i odrazu zaczyna temperatura rosnać. Co to może być bo juz mnie to auto strasznie denerwuje. Czy może być przyczyną chłonica bo ją tym środkiem czyściłem i mogła sie rozszczelnić jeszcze tylko to mi przychodzi do głowy..

Poradzcie mi proszę :? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki sprubuje z tym termostatem

a jak tak dobrze odpowietrzyc układ ja to robiłem tak:

poprostu nalałem do pełna płynu i odkręcałem korek od chłodnicy ogrzewanie na max i dodawałem i ujmowałem gazu aż wkoncu przestawało uchodzic powietrze i zakrecałem korek i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobna sytuacje i tez walczylem metoda prob i bledow : wymiana nagrzewnicy bo mokro bylo pod nogami , wymiana pompy wody ,termostatu ,chlodnicy i sie gotowal . W oleju nie bylo mazi zadnej ale ostatnio zauwazylem ze po odpowietrzeniu ukladu jakas woda na koncu wydechu mi wylatuje. A wczesniej ktos w tym aucie wymienial uszczelke wiec pewnie albo nie planowal glowicy albo ja zle zalozyl . Tekze ja mam problem gdzies tutaj zlokalizowany. A dodam ze tak jak u Ciebie auto chodzi jakis czas a temperatura rosnie nagle i gwaltownie idzie w gore :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...