Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jaki OLEJ


Marian

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam każdy olej firmowy o takiej samej lepkości. Zwracaj uwagę czy olej przy wymianie wlewają z beczki, czy z nowych opakowań. Jeżeli chcesz być pewien to kup sam olej w sklepie (zwróć uwagę na datę produkcji) i daj do wymiany w serwisie (jeżeli nie wymieniasz sam). Ja osobiście polecam oleje Motul i Liqui-Moly, są droższe (niektóre dużo droższe), ale jesteś pewien, że wlewasz do silnika coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro laliscie i lejecie wg.reklam najlepszy olej do swych BMW to tak na marginesie to chciałbym spytać ile tyś. km zrobi dobra BEJA bez remontu zalewana konkretnym olejem?Pytanie to kieruje do oxstylE.A odnośnie serwisów to sam znam gości którzy pracowali np w RENAULT i do aut wlewali najtansze g... a elfa(b.b.dobry olej)sprzedawali.Jeśli nie masz kogoś pewnego to lepiej sam wymień olej,bo jak raz pojechalem do mechanika na wymiane oleju w BAWARZE to był to mój pierwszy i ostatni raz-nawet nie przepłukali silnika a o odkręceniu miski olejowej to już nie wspomne...Od tamtej pory sam wymieniam.Castrol GTD magnatec jest dobry bo działa nawet gdy olej jest nie rozgrzany-nie mówie tu o przywieraniu do części silnika ale o tym że każdy olej zaczyna dopiero dobrze ochraniać silnik gdy osiągnie odpowiednią temp. a castrol jest pod tym wzgledem najlepszy.Osobiście to sam nie wiem jaki olej wybrać bo każdy jest zaje...,Stawiam na castrol,mobil1 i elf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wybacz za moje sformuowanie , ale czytajac twoja wypowiedz o warsztacie pokusze sie o okreslenie tego warsztatu na okresleniem go warsztat u pana Henia ...

Przykro mi ze trafles na taki warsztat , nie wiem czemu tam trafiles , moze twoja oszczednosc moze cos innego nie wnikam , sam wymieniasz bardzo dobrze : ) Ja sam nie wymieniam , bo wiem ze moge zaufac tym ludziom , wiem ze to co robia robia sumiennie i dokladnie , co do kupowanego oleju , przykro mi nie kupuje beczkowego ani nic , wole zaplacic wiecej i kupic orginal w buteleczkach . Co do przejechanych KM , nie wiem ile przejedzie itd zawsze zmienialem po 6 tys km , i jakos jezdza dalej bez remontow i moje BMW i mojego ojca ...

A uwierz mi zycia lekkiego te BMW nie maja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołączę do temat wymiany oleju. Jak powinna wyglądać wymiana oleju przeprowadzona profesjonalnie? To znaczy punkt po punkcie wszystkie czynności. Ja wiele razy wymieniałem olej w swoim samochodzie i teraz się zastanawiam czy wszystko dobrze robię i czy czegoś nie pomijam.Zainteresowało mnie to odkręcanie miski olejowej mikroludzik może coś ważnego pomijam. Wbrew pozorom czynnośc nie jest prosta jak drut. Może czegoś się nauczę. Proszę o dzielenie się doświadczeniami i spostrzeżeniami na ten temat. Jak zbierze się tego więcej to ja dołączę swoje i zrobi się z tego może mały artykulik. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W misce olejowej zbiera się cały syf z pracy silnika i nieważne jak będziesz go przedmuchiwac to i tak na dnie zostanie część z niego.Jeśli nie wyczyścisz miski to napewno coś zostanie.Najlepiej byloby kupić jakiś najtańszy w markecie i zalać go dla przeczyszczenia calego układu a dopiero zalać olej właściwy.Jako ciekawostkę powiem że jeżdżę w pracy pojazdem,w którym po spuszczeniu starego oleju wlewa sie mieszanine 40/60 (olej silnikowy/olej napedowy)i uruchamia sie na kilka minut na najnizszych obrotach,a dopiero potem wlewa sie właściwy olej.Ale boje się to zastosować w BMW a kto wie-moze to byloby idealne rozwiązanie...Ja tez chętnie posłucham jakichs wskazówek o zmianie oleju meles.Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!! kurwa mać. Tylko butelkowy Mobil 5w/50 pełny syntetyk.Jest to wysokiej klasy olej i nie warto wywalać pieniążków na pomyje.Na śmieciu robimy 10tys km a na tym oleju 15tys km.Matematykę w szkole każdy miał i wiemy wszyscy że 15 to więcej niż 10.Do tego dochodzi jeszcze nieporuwnywalna jakość produktu.Pozdrawiam.(pracowałem w BMW i proszę o rozwagę) Ja dolewam okoła litra oleju napędowego przed wymianą.Nieważne że jest ponad stan.Nikt nie dotknie pedału gazu i nie wysadzi uszczelek.Czekam od 20minut do godzinki i wylewam.Pięknie myje.Płuczemy na nowym filtrze oleju i po płukaniu znów zakładamy nowy filtr.Wspaniała sprawa.To jak kuracja odmładzająca dla starszych roczników.Usuwa nagary sklejające pierścienie tłokowe tymsamym one znów są ruchome w tłoku i uszczeniają ta ruchomą przestrzeń.Dobranoc.

Proszę o nieużywanie wulgaryzmów !! MOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy ale mobil1 to jedno z większych knotów na rynku wiem co mówie bo kolega ma wypożyczalnie samochodów od 17 lat i mieli tam wszystkie oleje jakie są w sprzedaży, a auta tam są brutalnie traktowane przez klientów, więc powiem wam że jedyne oleje jakie sią sprawdzały to QUACKER STATE (już niedostempny od 4lat w europie), CASTROL, SHEL (nie które), obecnie PETRO CANADA, zmiany co 8000 tyś, golf III 1.9D pacnoł 760 000km(QUACKER STATE, Golf III 1.9 TD 320 000(jest turbina i klienci to pałują), Golf III 1.9 TDI 520 000, Sprinter 2.9 TD 900 000(castrol), i tak by mozna wymieniać, apsolutny rekordzista mercedes 124 300D automat 1400 000 jezdzi do dzisiaj 88r 5 skrzynia biegów, najpierw jezdził na Qacker state, Potem shell, teraz petro canada, w między czasie zalali mu Midlanta ale ciśnienia nie trzymał po długiej trasie, i tak przygoda z midlantem się skończyła i z wieloma innymi olejami też..., na lotosie zatarli T4, na mobilu siadły 4 turbiny itd itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego tematu to każdy bedzie pisał że ten olej co on leje jest najlepszy :mrgreen: a reszta to syf.najważniejsze to by przestrzegać regularnie wymian i używać w miare pewnego oleju[nie z beczek] ja osobiście jeżdze na mineralnym castrolu protection.zaraz ktoś mi powie że mam nie jezdzić na mineralnym :mrgreen: ..moje auto i jeżdzę na czym chce <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem jakimś specjalistom, ale z tego co wiem to najlepsze oleje ma Castrol i Motul.

Mobil podobno nie jest zły do normalnej eksplatacji( ja leje Mobil1)ale podobno

Mobil ścieka szybko po wyłaczeniu silnika, co nie jest zdrowe jak sie "paluje" auto.

To tylko słyszałem, ale uważam, ze jest tutaj dużo racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewam okoła litra oleju napędowego przed wymianą.Nieważne że jest ponad stan.Nikt nie dotknie pedału gazu i nie wysadzi uszczelek.Czekam od 20minut do godzinki i wylewam.Pięknie myje.Płuczemy na nowym filtrze oleju i po płukaniu znów zakładamy nowy filtr.Wspaniała sprawa.To jak kuracja odmładzająca dla starszych roczników.Usuwa nagary sklejające pierścienie tłokowe tymsamym one znów są ruchome w tłoku i uszczeniają ta ruchomą przestrzeń.

Ja w piątek będę wymieniał olej -- zastanawiałem się też, jak przepłukać silnik --

ale wydaje mi się że jak powiem to mechanikom to mnie wyśmieją, bo nigdy

jeszcze czegoś takiego nie słyszałem :shock: :shock: :shock:

Mamy jeszcze diesla więc ropka jest w garażu, kupić drugi filtr to też żaden problem,

ale chyba bałbym się "aż tak nowatorkich metod" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest dobry olej to syfu nie zostawia (chyba że się go nie zmienia), a mobi;,lotos,total,elf,midlant,orlen,selenia,fina te były testowane w wypożyczalni i w silniku zostaje galareta, jak auto ma swoje nakulane to musi być minerał bo jest grubszy, a nowy motor - jasne że syntetyk bo jest silnik ciasny i na mineralnym się męczy..., nie wiem czy wiecie ale amerykanie zmieniają olej co 5tyś mil, pomimo że to smok V8 albo V6 i wlewa się prawie 10L, u nas to by ci kazali co 30 000 tyś zmieniać, olej się starzeje, ulega rozkładowi, a im szybciej się rozkłada tym szybciej masz galarete na ściankach bo się coś wytrąca, dobry olej się starzeje wolniej nie powiem że od czasu do czasu warto ściągnąć miske i zebrać "smalec" ze spodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Otóż parametry czyli klasę lepkości oleju (silnikowego, przekładniowego i płynu hamulcowego) można odszukać na stronie : www.tedex.pl (Po prawej stronie ekranu - "Dobierz produkt do swojego pojazdu"

Oczywiście nie należy sugerować się że jest to TEDEX tylko właściwościami smarnymi: Klasą lepkości

Ja sam np. leje Mobil ale nie śmiał bym powiedzieć że inny producent olejowe to SYF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto zalane Elf'em 10W40.

Pierwszy raz nalałem: Lotos SemiSyntetyk 10W40

- znajomi mechanicy uznali że to dobry i tani olej do starszego typu silników.

Potem znowu spotkałem dwóch fachowców (słyszałem o nich bardzo dobre

opinie - robili głównie remonty kapitalne silników diesla) i oni stwierdzili

że do starszych silników Lotos jest zły bo ma za dużo dodatków myjących,

szybko rozpuszcza stare nagary i silniki ciekną.

Teraz mam Mobil S 10W40 -- i dostałem po znajomości "dość tanio".

Kiedyś pracowałem z facetem/mechanikiem z zawodu i on mnie wyśmiewał

że do Poldka leje "drogiego" Lotosa 10W40, podczas gdy on do swojego

Civica leje "taniutki" Selektor....

Często oleje różnych producentów, spełniają dokładnie te same normy.

Najprościej kupić taki olej, jaki poleca producent auta....

.... ale wiadomo, że w zależności z jakim producentem olejów dogada się

producent samochodu, takie produkty/oleje będzie polecał.

Także ilu "expertów", tyle opinii --- i sam się człowiek zaczyna w tym gubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...