Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Ciezki temat z Policja i przepisami


Nazar

Rekomendowane odpowiedzi

Moze i nieodpowiednie forum moze i temat oklepany.Ale powiedzcie mi jak uwalic mam "przedstawicieli prawa" za to ze drugi raz w miesiacu zabieraja-raz za przyciemnione szyby,raz za jak stwierzili"zaszerokie kola".Rozumie ze co do szyb maja racje-przednich bocznych nie mozna ok poddaje sie.Tylko nie rozumie ze jezeli ja niemoge to dlaczego pod komisariatem w rodzimym miescie stoi z 5 samochodow z superczrna folia na szybach.Czy Pan Policeman stoi ponad prawem czy jak?A co do kol to mam borbety 16/9 napewno z trojkiAmam e36) i bierznik nie wystaje mi poza blotnik a na upartego sprawdzilem w przepisach i kola nie powinny wystawac poza obrys ale pisze tez ze obrysem nie jest blotnik tylko lusterko(jak sztywne to cale a jak skladane to po zlozeniu).Zapodaje ten temat bo zastanawiam sie gdzie zlozyc jakis list czy mail podparty zdjeciamy tych aut panow sluzbistow,bo rozumie ze przepis jest przepisem ale moje autko jest ogolnie znane w miescie i mam kontrole co drugi dzien bo kilku niebieskich sie na mnie uwzielo...ale skoro ja szanowac mam przepisy to niech ci panowie daja przyklad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyb to oni mogą je mieć ciemne jeśli to auto służbowe (czytaj tajniackie).

Koła (tz. ich szerokość) z tego co wiem nie mogą wystawać poza obrys auta, więc jeśli tobie nie wystają to przy kontroli spytaj się jaki przepis złamałeś ? Jeśli ten o za szerokich kapciach to wytłumacz grzecznie, że się mylą i zapodaj im to :

sprawdzilem w przepisach i kola nie powinny wystawac poza obrys ale pisze tez ze obrysem nie jest blotnik tylko lusterko(jak sztywne to cale a jak skladane to po zlozeniu)

Jeśli dalej będzie miał jakiś problem to powiedz, że chcesz pojechać na komisarjat i zgłosić skargę (oczywiście potem będziesz miał kontrole codziennie).

Możesz też złościć to gdzieś wyżej, ale to musisz poszperać w Google gdzie :P

A tak swoją drogą to smerfy bez powodu nie wybierają sobie "ofiary na celownik"... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyb to oni mogą je mieć ciemne jeśli to auto służbowe (czytaj tajniackie).

Tak tylko ze to nie auta sluzbowe bo znam wszystkie u siebie na rejonie.No chyba ze policmani przezucili sie z Octavii i Vectry na lanosy i np.mazdy 323.Chodzi mi poprostu o czysto konfidenckie zlozenie skargi bo mam dosc tego ze bedac wlascicielem BMW jestem brany za jakiegos kryminala.Wiem ze Policja nie lubi tych aut ale ja nie mam zamiaru rezynowac z niego.I ogolnie zdaje sobie sprawe ze nic nie wskuram ale chcialbym posmiac sie z kretynskiej odpowiedzi jaka pewnie uzyskam od organow scigania.Ps.folie posciagalem,kol nie zamierzam,bede moja dzidzia jezdzil dalej z nadzieja ze zatrzymaja mnie ci sami goscie i moze wdam sie z nimi w dyskusje na temat nie znajomosci przepisow:)Pozdrawiam goraco i zaznaczam ze nie jestem notorycznym piratem,nie handluje marychuana.Jestem poprostu zwyklym milosnikiem marki Bmw...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie,mosiales komusc za skore zalesc skoro tak sie uwzieli.

Wiesz szczerze to tez sa tylko ludzie i nawet jak w morde taki dostanie i wie ze zaslozyl to slowem sie nie odezwie.

Hmm,jak to sie pieknie mowi "reka reke myje" wiec swoj swemu krzywdy nie zrobi,jednak jesli robia to nagminnie te same osoby,zloz odwolanie od ich postepowania podpierajac sie odpowiednimi argumentami i paragrafami,nie wiem co mozna by legalnie wiecej zrobic.

Ewentualnie po kolejnym zatrzymaniu dowodu spisz nr.wozu i zadzwon oficjalnie na 997 i oficerowi dyzurnemu zglos probe wyludzenia lapowki.Powiedz ze to juz nie pierwszy raz i ze mozesz nawet teraz podjechac autem na wyznaczony posterunek i udowodnic iz zatrzymanie dowodu bylo bezpodstawne i spoodowane proba wyludzenia lapowki.

Heh jeszcze lepiej ci powiem,sam sprobuj wcisnac im kasiore ktorej nr.banknotow spiszesz,jesli ci sie poszczesci to robisz dokladnie tak samo tylko oficerowi dyz. podajesz nr.banknotow. Procedura jest taka ze owy radiowoz momentalnie zostanie sciagniety do jednostki na rewizje.

Jak goscie wczesniej nie zalapia to beda mieli cieplo(chyba ze maja dobre blaty u przelozonych)

Albo bedziesz mial jeszcze gorzej albo ci odpuszcza ,hehe sam nie wiem czy to dobry pomysl ze tak na ogole takie rzeczy wypisuje :wink:

co do szyb to bardzo wazna rzecza sa pseudo-atesty wystawiane przez firmy przyciemniajace.jesli posiadasz takowy zgodny z normami kodeksu to moga cie w trabe cmoknac gdyz jesli nie maja przy sobie testera przepuszczalnosci swiatla mozesz smialo ale kulturalnie wytlumaczyc im iz "na oko" to mozna ..... , a nie sprawdzac stopien przyciemnienia i od tego na wyosarzeniu policji sa takie testery by na ich podstawie stwierdzac zgodnosci z normami.Tak ja to interpretuje-puki co na ulicy w praktyce sie sprawdzalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...