Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[E39] Zmieniarka, jaka i gdzie ?


adm87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość duży problem, ponieważ chciałbym zamontować w swojej 520i e39 zmieniarke CD tylko nie bardzo wiem jak się do tego zabrać i wogole jaką kupić. Mam standardowe radio BMW z kasetą bez CD, i dlatego właśnie potrzebuje zmieniarki.

Nie chce montować innego radia niż oryginalnego gdyż wygląda to niezbyt profesjonalnie a na BMW bussines niestety mnie nie stać, dlatego pytam bo widziałem że niektórzy montują zmieniarki w bagaznikach lub schowkach 6 czy 10 płytowe.

Chciałbym się was poradzić jaką zmieniarkę kupić, a także jakim sposobem ją podłączyć do radia i druga sprawa to jak wygląda sterowanie taką zmieniarką poprzez radio?

myśle ze to narazie wszystkie moje pytania, z góry dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a wiec sprawa jest dosyc prosta...polecam montowanie w bagazniku, jak to mialo rowniez miejsce w oryginalnych zestawach, do tego laczysz radio ze zmieniara specjalnym kablem,,,trzeba go ladnie pod tapicerka upchac i to jest chyba najwiekszy problem, a sterowanie jest proste....w raiu SOURCE -> CD i zaczyna mielic zmieniarka....na pewno masz na radiu znaczki, ze np przycik 4 i 5 to przewijanie. Z mojego doswiadczenia powiem tyle, ze nie oplaca sie wiecej jak 6 plyt, bo za dlugo to wszystko mieli, jak szukasz plyty, ale jak to juz tam sobie woli...ja mialem zmieniarke PANASONIC nic nie przerywalo, nie cielo itd. A nie myslales o jakims lepszym rozwiananiu niz zmieniarka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat sie juz przewinal.Poszukaj gdzies juz pisalem o tym.A na marginesie ..:

W bagazniku znajduje sie orginalny kabel do zmieniarki,poszukaj po lewej stronie pod dywanem w okolicy nadkola.Umozliwi ci on podlaczenie orginalnej zmieniarki bmw na 6 plyt.Guziki od1 do 6 steruja plytami.Mozesz podlaczyc np. sony na 10 plyt,specjalna przejsciowka do kabla zapewni ci podlaczenie.(bo inne zmieniarki maja rozne gnizada)

Z tym ze aby dostac sie do plyt 7-10 bedziesz musial wysluchac 6 do konca i wtedy radio automatycznie wrzuci 7 plyte.Taki maly feler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, mniej wiecej sprawa mi się wyjaśniła i najprawdopodobniej tak zrobie. Tylko mam jeszcze wątpliwości co to tego sterowania zmieniarką poprzez radio, gdyby ktoś mogłby mi bardziej objaśnić jak to mniej więcej miałoby wyglądać podaje linka do zdjęcia na którym jest identyczne radio które posiadam:

http://www.bimmerstyle.be/meeting%20pics/Bezel%20construction/Frame%2002.jpg

Dzieki bartez tylko napisz mi jeszcze co miałeś na myśli pisząc czy nie zastanawiałem się nad jakimś innym rozwiązaniem niż zmieniarka CD.

sorki Tomski posta napisałem zaraz po tobie przeoczyłem go... przyciskami 1-6 sterujemy stacjami radia, nie wiem moze po podłączeniu zmieniarki wyskoczy jakaś opcja do sterowania zmieniarką, zobacz tego linka powyżej i jakbyś mogł napisz co o tym myślisz, dzieki:

zdrowko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, mniej wiecej sprawa mi się wyjaśniła i najprawdopodobniej tak zrobie. Tylko mam jeszcze wątpliwości co to tego sterowania zmieniarką poprzez radio, gdyby ktoś mogłby mi bardziej objaśnić jak to mniej więcej miałoby wyglądać podaje linka do zdjęcia na którym jest identyczne radio które posiadam:

http://www.bimmerstyle.be/meeting%20pics/Bezel%20construction/Frame%2002.jpg

Dzieki bartez tylko napisz mi jeszcze co miałeś na myśli pisząc czy nie zastanawiałem się nad jakimś innym rozwiązaniem niż zmieniarka CD.

sorki Tomski posta napisałem zaraz po tobie przeoczyłem go... przyciskami 1-6 sterujemy stacjami radia, nie wiem moze po podłączeniu zmieniarki wyskoczy jakaś opcja do sterowania zmieniarką, zobacz tego linka powyżej i jakbyś mogł napisz co o tym myślisz, dzieki:

zdrowko!

no na przyklad mialem na mysli dobrej jakości transmiter FM..czyli podlaczasz maly badziewik pod zapalniczke, do niego karta pamieci i niezliczona ilosc mp3, ustawiasz w nim czestosliwosc fal z jaka ma nadawac...przyklad 106.6 FM szukasz tej czestotliwosci w radiu i czary mary jeci ci muzyka z karty pamięci...o wiele tansze, mobilniejsze patrz tu:

http://allegro.pl/item717851467_transmiter_fm_mp3_mp4_lcd_pilot_sd_mmc_bluetooth.html

pierwsze ogłoszenie na allegro..pozdrawiam

P.S. podlączysz zmieniarkę, to na pewno uaktywni się funkca CD CHANGE jak na radiu będzie naciskał SOURCE lub POWER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślałem o wymianie radyjka na takie z cd ale samo radio to dość drogi interes, a zmieniarka do mojego ok 600 więc też dość sporo, kupiłem więc radyjko pioniera i do tego ramka z allegro ale odpowiednio przerobiona, wiadomo oryginał to nie jest ale gra o niebo lepiej i dużo taniej wyszło

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=683cc806f38a0f28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...