Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pali 20 gazu....


czerwienny

Rekomendowane odpowiedzi

podjedz na dluga kolo TESCO do JAKART na regulacje (30-35zl) i wtedy zobacz (ale zasnacz,ze chcesz ,zeby regulowali przy obrotach no 2000,3000,4000 obr sdilnika,bo oni sami,to tylko wkrecaja na 3 tys obr i reguluja,a potem,jak cos jest nie tak,to przy innych obrotach reduktor moze lac,albo dawac za malo,czego konsekwencja w obu przypadkach jest nadmierne zuzycie gazu i silnika)

powinna Ci palic do 14 litrow RONSONa przy wciskaniu po miescie

a druga sprawa,ze i tak nie musisz zbytnio sie przejmowac,bo moja mi pali przy kazdej technice jazdy poczawszy od dziadkowej,po extream w miescie 35 litrow,a na trasie 22 litry RONSONa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w swojej 318, sam sobie zakładałem instalacje tylko założyłem parownik wcześniej zdemontowany z hondy crx. Która mi na nim paliła 20 l i nic mniej, miałem druga taką samą na tej samej instalacji i niezależnie od jazdy paliła mi nie więcej niż 10 l. Założyłem tan parownik do mojej 318 i to samo 20 l i nic mniej dopiero po wymianie parownika na nowy (był to koszt 180 zł) teraz widać ten efekt, pali teraz 12 l i jest nawet mocniejsza. A ustawienia pozostały takie same, mineły już trzy miesiące i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Adawno zakładałes gazownie??

Ja tez tak miałem,moja 320 paliła 25 w miescie chociaz jezdziłem jak dziadek.Po pierwszym przejechanym 1000-cu kilometrow pojechałem na darmowa regulacje,pokrecili cos,sprzwdziłem i to samo,dopiero jak zrobiłem około 5000 km jeszcze raz pojechałem na regulacje i pomogło.teraz pali do 15litrów.Moze potrzeba czasu zeby sie wszystko rozchodziło i zaczeło działac jak trzeba.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w swojej 318, sam sobie zakładałem instalacje tylko założyłem parownik wcześniej zdemontowany z hondy crx. Która mi na nim paliła 20 l i nic mniej, miałem druga taką samą na tej samej instalacji i niezależnie od jazdy paliła mi nie więcej niż 10 l. Założyłem tan parownik do mojej 318 i to samo 20 l i nic mniej dopiero po wymianie parownika na nowy (był to koszt 180 zł) teraz widać ten efekt, pali teraz 12 l i jest nawet mocniejsza. A ustawienia pozostały takie same, mineły już trzy miesiące i jest ok.

jaki parnownik zalozyles (firma i moc) ja mam 100 HP i wciaz nie wiem czy nie jest za

slaby

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał bym sprawdzić producenta ale na pewno moc 100 HP. Sterownik Autronic, spokojnie mogłem sobie ustawić w nim na tryb jazdy ekonomicznej, spala około litra mnie niż na normalnej ale moc jest wystarczająca. A w każdej chwili mogę zmienić ustawienia. Po wymianie parownika nie miałem problemu z ustawieniem wolnych obrotów, stały się stabilne. A muszę powiedzieć że popszedni parownik na którym paliła 20 l gazu był z rocznej instalacji i był to Lovtec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 to troche za duzo moj kumpel ma takie samo auto i palila mu 28 w miescie.Przyczyna zapchany filterek i zla regulacja.Teraz mu pali spokojna jazda 13 ostra do 17.Jak tylko zuzycie sie zwieksza jedzie na wymiane filterka i dalej jest ok(w wielu stacjach LPG chrzcza gazsprzedajac brudny szajs) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miescie 35 litrow,a na trasie 22 litry

to na bank masz cos poprzestawiane w takim razie po co ci gaz ( mialem 535 w automacie to max spalanie gazu to bylo 20 l )

po pierwsze,to auto kupilem juz z gazem,a poprzedni wlasciciel zabil pompe paliwa i przeplywomierz,wiec dopoki nie zrobie benzyny,to musze korzystac z gazu

po drugie,to po kazdej regulacji mam nadzieje,ze bedzie sie miescila w 20 po miescie i 16 na trasie

mam duzy reduktor i gazownik (dobry gazownik-JAKART) powiedzial,ze reduktor mam dobrze dobrany

raczej powinien byc sprawny,bo ciezko zajechac przepone w reduktorze,ktory ma ok 1,5 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broder, a co masz w tej Coupe'jce pod maską? Jak kupiłeś autko z gazem to od razu trzeba było śmigać do gazownika na przeglądzik instalki. Różnie to bywa, czasem właśnie niemiło sobie pierdyknie dlatego regulacja jest ważna (a o takich rzeczach jak filtry i oleje to zawsze trzeba pamiętać przy kupnie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam nie wiem czy w czymś pomoge ale moja 730iA 89; pali mi po mieśćie dok.22l/100km zbiornik 80l a wchidzi nie wiem dokładnie ile % ale zrobie równo 300km nie wiem czy ma tyle palić czy nie najważniejsze ze jeżdzi bez awaryjnie a ze sobie troche łyknie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie wiem czy w czymś pomoge ale moja 730iA 89; pali mi po mieśćie dok.22l/100km zbiornik 80l a wchidzi nie wiem dokładnie ile % ale zrobie równo 300km nie wiem czy ma tyle palić czy nie najważniejsze ze jeżdzi bez awaryjnie a ze sobie troche łyknie .

Jeśli pali 22 gazu w mieście -- to w normie -- myślałem że chodzi o benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...