Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zmiana języka wyswietlanych komunikatow


KyniX83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i wiem ze to dosc czesto przerabiany juz temat ale czegos mi tu brakuje. Odblokowalem kompa test19 no i jak jestem w tescie 10 i wcisne lewy przycisk na budzikach wyskakuje LAND 00 D czyli niemiecki i niewiem jak przelaczyc to na angielski probowalem trzymac nawet po 2 minuty ale nic w roznych kombinacjach i polozeniach kluczyka w stacyjce. Prosze czy mogl by mi ktos pomoc z tym problemem??

It Aint over , <bmw> till it's over <bmw_4>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamietam ten temat poruszany był na 7er.pl wiec polecam zalogowanie sie tam i poszukanie a gwarantuje ze znajdziesz duzo ciekawych funkcji jakie moze mieć Twoje e38:) łącznie z doswietlaniem drogi do domu i jeszcze innymi bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz:

1. wylaczyc zaplon

2. wcisnac i przytrzymac prawy przycisk komputera

3. przekrecic kluczyk do pozycji 2 (włączy się radio i OBC)

4. poczekac okolo 20 sekund az wyswietli sie nastepny jezyk

5. trzymac przycisk komputera dopoki nie pojawi sie wlasciwywy jezyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem chyba juz wszystkich kombinacji wypalilem z paczke fajek przez 2h i nic nie wiem jak zmienic z LAND 00 D na ENG GB czy jaki tam jest z kluczykiem na poz1 potem 2 i na odwrot moze cos zle robie sam juz niewiem niedlogo osiwieje tak strasznie mnie to dreczy a musze dojsc do celu skoro jestem juz tak daleko nie po to pocilem si etyle przy naprawie pikseli zeby nierozumiec co Bunia do mnei gada !!!!

P O MO C Y !!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w każdej e38 działa, ja w 3.0 v8 nie mogłem zmienić tego poprzez menu. Powiedziano mi ,że tylko komp tutaj pomoże (nie robił bym przeprogramowania - bez sensu)

łap część komunikatów przetłumaczonych

C H E C K C O N T R O L

OPIS POCHODZI Z INSTRUKCJI OD E34

Napisem i gongiem check control sygnalizuje usterki w układach oraz przypomina i ostrzega.

Są przy tym 3 stopnie priorytetu.

Piorytet 1

Napis Informacja / Postępowanie

Bremsflussigkeit Poziom płynu hamulcowego osiągnął MIN / Uzupełnić przy najbliższej okazji

Oeldruck Motor Za niskie ciśnienie oleju w silniku / Natychmiast zatrzymać się i wyłączyć silnik

Kuhlwassertemp Za wysoka temperatura płynu chłodzącego / Natychmiast zatrzymać się i wyłączyć silnik

Handbremse losen Zwolnić hamulec ręczny - informacja po przekroczeniu niewielkiej prędkości

Kein Bremslicht Brak świateł hamowania - przepalone żarówki lub bezpiecznik / Wymienić żarówki lub bezpiecznik

Bremsli. Elektrik Brak świateł hamowania - stopiony bezpiecznik lub obwód / Wymienić bezpiecznik

Niveauregelung Samochód przeciążony (nadmiernie obciążona tylna oś) lub usterka w regulacji poziomu / Zmniejszyć obciążenie (prędkość maks. 170 km/h)

Uwaga! Na przemian z informacją Niveauregelung pojawia się ostrzeżenie max. 170 km/h, gdy nastąpi przekroczenie tej prędkości. Znika ono dopiero po zwolnieniu wyraźnie poniżej 170 km/h

Speed Limit Informacja o przekroczeniu zaprogramowanej prędkości - np. przepisowej wg kodeksu drogowego

Powyższe usterki są natychmiast sygnalizowane gongiem i pulsującymi znakami wskazującymi (rys - punkt 1)

Usterki występujące jednocześnie są sygnalizowane kolejno.

Informacje pozostają aż do usunięcia usterek i nie można ich wygasić przyciskiem check control (CC) (rys - punkt 2)

Piorytet 2

Napis Informacja / Postępowanie

Getriebeprogramm Usterka w elektronicznym sterowaniu automatycznej skrzyni biegów

Bremsbelage Zużycie okładziny hamulców

Waschwasserstand Niski poziom płynu do spryskiwaczy / Uzupełnić przy najbliższej okazji

Bremslicht Przepalona żarówka światła hamowania

Abblendlicht Światło mijania - przepalona żarówka, uszkodzony bezpiecznik lub obwód

Rucklicht Światło cofania / Jak wyżej

Kennzeichenlicht Oświetlenie tablicy rejestracyjnej / Jak wyżej

Anhangerlicht Światła przyczepy - uszkodzony bezpiecznik lub obwód

Informacje są wyświetlane, gdy kluczyk zapłonu jest w pozycji 2 (w pierwszej kolejności są wyświetlane informacje z priorytetu 1).

Po zgaśnięciu napisu pozostają znaki wskazujące. Znak plus (rys - punkt 3) oznacza, że są jeszcze inne informacje, które należy wyświetlić naciskając przycisk CC.

Uwaga: Przyciskiem CC można wygasić informacje przed ich automatycznym wygaszaniem lub wyświetlić z pamięci informacje sygnalizowane znakami wskazującymi.

Piorytet 3

Napis Informacja / Postępowanie

Oelstand Motor Poziom oleju w silniku osiągnął MIN / Sprawdzić poziom oleju, uzupełnić przy najbliższej okazji

Kuhlwasserstand Niski poziom płynu chłodzącego / Uzupełnić przy najbliższej okazji

Sensor Oelstand Uszkodzony czujnik poziomu oleju / Przy najbliższej okazji zgłosić się do ASO BMW.

Uwaga! Aż do naprawy nie będzie ostrzeżenia, że poziom oleju osiągnął MIN!

Check Control Usterka w układzie elektronicznym - informacje nie mogą być wyświetlane / Przy najbliższej okazji zgłosić się do ASO BMW

Licht an? Włączone światła - informacja po wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi kierowcy

Najważniejsza informacja jest wyświetlana po zakończeniu jazdy w pozycji O kluczyka zapłonu (w razie kilku informacji są one wyświetlane kolejno - informacje priorytetu 3 następują po informacjach priorytetu 2 i 1). Informacje można przywołać przyciskiem CC w ciągu 3 minut po zakończeniu jazdy - nawet po wyjęciu kluczyka zapłonu i zgaśnięciu wyświetlacza.

Informacje są wyświetlane także przed jazdą, gdy kluczyk zapłonu jest w pozycji 2, ale po krótkim czasie lub po rozpoczęciu jazdy znikają teksty i nie świecą znaki wskazujące. Informacje są wyświetlane ponownie dopiero po obróceniu kluczyka zapłonu w pozycję 0.

Znak plus oznacza: Wyświetlić dalsze informacje naciskając przycisk CC.

Wskazówki ogólne:

Gdy pojawi się napis >> Betriebsanleitg << należy znaleźć wyjaśnienie w instrukcji obsługi pod nagłówkami Informacja / Postępowanie

Napis >> Betriebsanleitg << można wygasić przyciskiem CC.

Sprawdzanie wyświetlacza check control (tylko, gdy nie są wyświetlane informacje): Obrócić kluczyk zapłonu w pozycję 2 i nacisnąć przycisk CC. Musi pojawić się napis CHECK CONTROL OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co masz racje skoro sie nie da nie bede programowal na nowo wkoncu wydali na to iles tam baniek marek na to oprogramowanie. Bardzo pomocne to tlumaczenie juz jest wydrukowane w schowku w samochodzie :)) Pow dla tych ktorym zadziala Ja jestem Happy bo mi nie wyskakuje nic zlego !!

Pozdrawiam wszystkich fanow BMW <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a piksele sam naprawilem osobiscie wystarczylo zaopatrzec sie w srubowkreciki torxy 6,8,10, i chyba 15 gdzies na forum jest chyba link co i jak lub na 7er.pl. Ja zostaje we wrocku do poniedzialku a moze do wtorku jak cos to napisz bo chyba na ogolnym niemoge numeru podac to bym jakos ci pomogl wkoncu tez 7er :):)

pozdro <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...