Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Koledzy potrzebuję pomocy, na temat silnika .


Maras1122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie nad zakupem E36 coupe z 93r. silnik 1,8 is i pali na 3 gary. Sprzedajacy mowil ze to wina przewodow wysokiego napiecia,oraz ze jak sprawdzal to go kopnal prad przy ktoryms przewodzie ,jest to mozliwe aby to byla przyczyna niesprawnosci silnika i palenia na 3 gary?? Z gory dziekuje za szybka odpowiedz i pzodrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatecznosci moze to byc przewod. ale ja wychodze z zalozenia ze jakby to byly przewody to by wymienil przed sprzedaza w koncu inwestuje 100zl a zyskuje najmniej 1000zl <bmw_1>

Przyzwoite kable do iSa kosztują koło 450-500zł :wink:

Co do samych objawów to wszystko mozliwe ze kabel ma gdzies rozwaloną izolacje

i wali iskre zamiast na swiece to po silniku i przez to kuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ropzmawialem przez tel. wlasnie z Rafałsem i podpowiada aby wziasc byle jaki kabel ,byle dlugi z innego nawet silnika i podpiac na krotko ,ze jesli to przewody to gar odpali:) wiec chyba tak zrobie mam jakies kable z m40 to moze cos wykombinuje :):P

[ Dodano: 30 Wrzesień 09, 20:08 ]

Alaszi ma is-a... :wink: I jest z Wrocka :mrgreen:

Tu masz racje:) podjade z kablami jak nic sie nie wymodzi to pogadkuje zn im i zobaczymy:) wiec dzieki za podpowiedz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morulec z tego co mowil Rafał a ostatnio robil jakiego is-a stwierzil ze koncowki wszystkie sa takie same jedyna przeszkoda jaka sie moze pojawic to dlugosc kabla ,ale rozwiazanie jakie mowisz byloby najlepsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram sie ze tak nie jest jak piszesz , ale z tego co pamietam to Goglin

jakis czas temu wymieniał u siebie kable w ISie i tez myslał ze "po co przepłacać"

kupi sobie do M40 ale niestety kiszka była bo koncówki były zupełnie inne :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500zl za przewody niezle. Silnik M40 mozna za tyle kupic :mrgreen: A jesli bys nie znalazl nikogo z kablami to kup w sklepie i jak cos to zwrocisz. nie wiem jak we Wrocku ale u nas na prowincji nigdy niema problemow z oddawaniem <bmw_1>

[ Dodano: 30 Wrzesień 09, 21:08 ]

Na allegro jest troche taniej ale i tak jak na przewody cena kosmos...

http://allegro.pl/item751455566_przewody_zaplonowe_bmw_e36_is_m42_m44_bremi_ory.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koledzy sprawa z silnikiem M42 - 1,8is ma sie nastepujaco. Przyjechalem wlaczylem i jak dla mnie silnik na sluch chodzil normalnie ,mozna jakos na sluch wylapac ze chodzi np . na 3 gary?? gosc mowi ze to jego sugestia bo jak zlapal za jakis przewod wysokiego napiecia to go "popiescilo" ale co znalazlem po wyjeciu bagnetu od oleju zauwazylem ze bylo go za duzo o co najmniej pol podzialki (normy) i kolor tego "oleju" byl szary i taki jakby majonez szarego koloru - taka maź :roll: zapytalem go czy podczas jazdy mu woda zmykala z chlodnicy to mowi ze zanim wstawil do garazu to nalal . kolor wody w chlodnicy rowniez taki brudny szary. Czy to oznacza ze uszczelka jest walnieta na bank pod glowica :?: :roll: Auto normalnie pali dlugo go zapalonego nie trzymalem to nie wiem czy sie grzeje ,ale ten olej w misce ma jakas jak dla mnie za wodnista konsystencje :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wymianami uszczelek i głowicami to bym sie tak nie spieszył :wink:

Takie brudne płyny eksploatacyjne często są wynikiem długotrwałego postoju

auta bez odpalania lub też nie wymieniania ich na czas :wink:

Najlepiej pojechac na CO2 i bedzie wiadomo czy cos się dzieje z uszczelką/głowicą :|

Przy 4 garkach prace na 3 garki słychac od razu , ale z tego opisu to chyba własciciel

panikuje troche :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie brudne płyny eksploatacyjne często są wynikiem długotrwałego postoju

auta bez odpalania lub też nie wymieniania ich na czas :wink:

Tutaj mozliwe jest to bo auto stalo pol roku...

Najlepiej pojechac na CO2 i bedzie wiadomo czy cos się dzieje z uszczelką/głowicą :|

Mordulec przy problemach z uszczalka/glowica jaki bedzie wynik CO2 przekroczenie norm wychodzi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie brudne płyny eksploatacyjne często są wynikiem długotrwałego postoju

auta bez odpalania lub też nie wymieniania ich na czas :wink:

ale raczej same sie nie dolewaja

a tu bylo za duzo

[ Dodano: 3 Październik 09, 19:15 ]

bo jak zlapal

zlapal czy sciagnal ze swiecy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordulec przy problemach z uszczalka/glowica jaki bedzie wynik CO2 przekroczenie norm wychodzi

Szczerze to nie bede sciemniał , nie mam pojecia jakie przekroczenie CO2 wskazuje

na walnietą uszczelke , ale na stacji diagnostycznej bez problemu się tego dowiesz :wink: Badanie nie jest az takie kosztowne wiec warto sprawdzic :wink:

ale raczej same sie nie dolewaja

a tu bylo za duzo

Zgadza się , ale nie można tez wykluczyc ze jakis artysta nie przelał stanu oleju :wink:

A z tego co pisał Maras wczesniej to było za duzo o pół podziałki czyli jakis 1-1,5 litra

wiecej , przy założeniu ze zazwyczaj zalewa sie do połowy miarki to w tym układzie

było by około 2-2,5litra płynu w oleju i moim zdaniem nie było by to mętno szare tylko

zwyczajnie zrobiło by się masło gdyby rzeczywiscie to był płyn :wink:

Stawiam raczej na zaniedbanie przy wymianie płynów + długi okres postoju :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlapal czy sciagnal ze swiecy??

chlopie tego to ja juz nie wiem co on z tym kablem zrobil powiedzial ,ze ma przebicie bo go "popiescilo" i ze przez to pali na 3 gary taka byla jego ocena. Ja jak odpalilem to auto to jak dla mnie chodzilo normalnie ,wiec czy ono pali na 3 czy na 4 gary to juz nie wiem :roll:

moim zdaniem nie było by to mętno szare tylko

zwyczajnie zrobiło by się masło gdyby rzeczywiscie to był płyn :wink:

Mordulec takiej sztywnej konsystencji masla to nie mialo wlasnie tylko bardziej taka maź - z wygladu taki rozwodniony olej z dodatkiem takiej maźi nie wiem jak to jeszcze nazwac :lol: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...