Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


olej w skrzyni biegów manualnej e36 316


NiCKOS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam skrzynię getraga z pomarańczową naklejką czyli ta skrzynia powinna jeździć na atf dextron ... I mam mniej więcej taki problem ponieważ wyczytałem gdzies na forum że do skrzyni biegów i do wspomagania także wchodzi Dextron 3 i taki zalałem wszystko chodzi prawidłowo tylko jedna myśl nie daje mi spokoju bo otworzyłem auto date i tam jest że niestety ma to byc Dextron 2 , Więc mam takie pytanie czym się różni jeden olej od drugiego ? i czy mam go wylać i zalać 2 co robić ? ....? Nie chce zejchać skrzyni bo chodzi elegancko auto ma niski przebieg i technicznie chodzi perfekt i ... :)

[ Dodano: 3 Październik 09, 22:27 ]

znalazłem coś takiego

ATF DEXRON® II D

Lepkość kinematyczna w 100 °C, mm2/s 8,6

Lepkość kinematyczna w temperaturze 40 ° C, mm2/s 48,0

Wskaźnik lepkości 165

Temperatura płynięcia, w °C -42

Temperatura zapłonu (COC), w °C 198

Barwa czerwona

ATF DEXRON® III

Lepkość kinematyczna w 100 °C, mm2/s 7,96

Lepkość kinematyczna w temperaturze 40 ° C, mm2/s 35,90

Wskaźnik lepkości 204

Temperatura płynięcia, w °C -40

Temperatura zapłonu (COC), w °C 180

Barwa czerwona

[ Dodano: 4 Październik 09, 15:35 ]

wiem już czym się różni 2 od 3 a mianowicie tym że 2 jest mineralna 3 syntetyczna ponadto 3 ma właściwości myjące mniej się pieni i jest mniej lepka. Zatem mam tylko jedno pytanie czy moze 3 pływać w wspomaganiu i skrzyni ? czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...