Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Który czujnik podaje sygnał do komputera?


streetracer!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Podpowie ktoś który czujnik w e30 1.8 m10 odpowiada za podanie sygnału do komputera o temperaturze silnika? podaje link do rysunku z realoem: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=1015&mospid=47250&btnr=11_0681&hg=11&fg=35

Z gory dziekuje <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o jaki komputer Ci chodzi? o zegary czy co? bo jak o zegary to ten wskaznik temperatury na desce rozdzielczej dostaje sygnal od czujnika temp ktory jest umiejscowiony z przodu silnika od strony chlodnicy na gorze silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, chodzi mi o to że jak auto jest zimne to nie pali na benzynie. jak juz sie dluuugo pokreci to zapali ale ma bardzo niskie obroty 500obr/min. i jak sie dodaje gazu to go dławi. Jak tylko złapie minimalna temperature ok.40 stopni to wszystko jest ok. to znaczy auto pali od kopa i trzyma 900obr. dlatego mysle ze to wina czujnika temp? bo miałem tak w e36 ze nie palila na zimnym i tam wlasnie padl czujnik temp. podajacy sygnal do kmpa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... i chodzi ci o to ze ten czujnik powinien wlaczyc sanie a tego nie robi? Hmm szczeze to niewiem jak to dziala w m10 obawiam sie ze to jest jeszcze jakos mechanicznie rozwiazane ze te cale podcisnienie tym steruje kiedy jest ssanie a nie komp ale moge sie mylic... U mnie jest troche inaczej jak odpalam zimnego to na dotyk ssanie jest wlaczone przez ok 1min pozniej sie odlacza i przez ok 1min ma obroty ok 500obr/min po kolejenj minucie ma juz te 40stopni i jest ok. czyli wedlug mnie ssanie sie zaszybko odlacza a u Ciebie jakby sie wogole nie wlaczalo....i jak odpalam i silnik jest choc troche cieply ale ponizej tych 40stopni to odpala ciezko... Wiec byc moze u nas nie prawidlowo dzialaja jakies czujniki ? czy jakies podcisnienie? Moze ktos jest madrzejszy i wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, fajnie ze mamy te same silniki :mrgreen: a jeszcze kiedys byl pomysl ze wtrysk rozruchowy nie dziala i dlatego na zimnym nie pali. ja to sprawdzalem u siebie i owszem jest podpieta do niego kostka ale przewód paliwowy nie pytanie_bmw wiec jak niby dostaje paliwo... I wlasnie ja mam tak ze na benzynie ciezko pali prawie wogole a jak zapali to ma mega male obroty i sie telepie. i tylko na zimnym. dlatego moje podejrzenie padlo na czujnik. ale pomyslmy bo idzie zima <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam musi byc podpiety przewod paliwowy..... jak nie masz to podepnij. Tu masz zdjecie z elementami ktora moga byc odpowiedzialne za twoj stan rzeczy. (wedlug mojej wiedzy).

1) Elektromagnez sterujacy podcisnieniem. on u mnie jest uszkodzony jutro jade go kupic. On powinien dostawac napiecie gdy jest silnik zimny 12V.

2)Bebenek od podcisnienia. Jest sprwny gdy odlaczysz przewod podcisnienia i dmuchniesz albo pociagniesz (niepamietam) i on zrobi charakterystyczne PYK...

3)Wtryskiwacz rozruchowy. Podlacz przewod paliwowy sprawdz czy dochodzi napiecie

4)Silniczek krokowy jest odpowiedzialny za wlasciwe obroty na biegu jalowym jest sterowany podcisnnieniem sciagnij go wyczysc i sprawdz czy klapka chodzi dobrze...

5) czujnik temp wody wedlug mojej wiedzy jedyny czujnik temp w m10....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. wielkie dzieki, posprawdzam jak znajde chwile, ale mógłbyś mi jeszcze wrzucic fotki jak to dokładnie wyglada to podlaczenie wtryskiwacza rozruchowego? bo wystaje z niego bodajze niebieski kruciec ale nie bardzo wiem skad to paliwo podciagnac do niego? <bmw_2>

[ Dodano: 11 Październik 09, 21:16 ]

aha, no i jak stwierdziłes ze twoj elektromagnes jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halasuje podczas pracy caly czas cyka.... taki odglos jak przekaznik ktory sie zalacza tylko ze caly czas.... a powinien sie zalaczyc i pozniej odlaczyc a nie cykac. U mnie jest taka zlaczka plastikowa (rozdzielacz) ktory rozdziela paliwo od przewodu glownego (tego co idzie do listwy wtryskowej) do tego wtryskiwacza. musisz poszukac tej zlaczki jesli jej nie masz to musisz zalozyc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...