Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


niska temp wody


staho

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam e46 320d

mam problem z dogrzaniem silnika do wlasciwej temperatury, do szkoły mam kolo 10 km, jade drogą bez zatrzymywania, (nie ma świateł) wskazówka temp jest lekko ponad niebieskie pole, w korakch wchdzie troche ponad 1/4. To może byc padniety termostat?? Czy moze cos innego jak to sprawdzic? Czy jezdzenie z niska temperaturą moze cos popsuc?

dzieki za odpowiedzie

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie. U siebie mam tak górna rura po prawej stronie chodnicy po jeździe jest ciepła, a ta po lewej na dole jest zimna, tak powinno być, czy to nie gra roli?? jak się stoi przodem do silnika. Jak będę mieć chwilę to zobaczę czy to nie czasem termostat EGR bo łatwiej go wymontować i sprawdzić jak on będzie ok to pozostaje główny. A ktoś może wie gdzie jest czujnik temperatury silnika?

Tu jest link jak sie wymienia moze komuś się przyda:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=50504&sid=9d503dcaa8ab26ed35f278ae664a6aec&start=165

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedziesz do szkoły 10 km bez zatrzymania, to zajmuje Ci to około 10 minut.

Przy obecnych niskich temperaturach silnik nie ma szansy żeby się dogrzać w tym czasie

( przy normalnej jeździe). Spróbuj pojeździć ze 30-40 minut.

Zimny dolny przewód chłodnicy wskazuje na to że termostat się zamyka do końca.

Może wisco załącza się od początku i dodatkowo schładza Ci silnik.

Moje auto potrzebuje teraz ok 20min. żeby wskaźnik załapał pion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedziesz do szkoły 10 km bez zatrzymania, to zajmuje Ci to około 10 minut.

To cos nie bardzo , ja mam z domu do pracy niecałe 9km i własciwie to nie stoje

na żadnych swiatłach , cała trasa zajmuje mi od 10 do 15 minut ale E32 bez

problemu nagrzewa sie po przejechaniu 3km w lecie w zimie zajmuje jej to jakies

4-5km i wskazówka jest w pionie :wink:

W tym przypadku poprostu termostat jest do wymiany i tyle , beemki szybko

sie nagrzewają i w porównaniu do innych aut dosc długo utrzymują temperature

silnika po zgaszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im większy piec tym szybciej się grzeje i dłużej trzyma temepraturę, ja po 3km mam pion, w v12 miałem po 2 gdzieś.

Jak po 10 min się nie nagrzewa to radze polecieć sobie 140 gdzieś i temperatura pięknie zacznie schodzić w dół jeżeli tak diagnoza prosta: termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zdjąłem termostat EGR i dmuchalem w niego i powietrze przelatuje bez problemu, czyli pewnie jest do wyrzucenia. Potem go założyłem i zacisnąłem ten dolny wężyk, przejechałem się kilka km i wkzówka poszła w góre, bylo lepiej niz ostatnio bo przed tem podnosila sie pona niebieskie, a teraz bołą troche ponad 1/4. Czy jak go wymienie to temp pojdzie w pion?? Czy mam tez walniety głóny termostat?? Bo lewa rura idąca od chłodnicy jest lekko ciepła, a ta prawa ciapła, czy to ma jakieś znaczenie??

pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...