Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem z e30


centu$

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy na jakiej zasadzie działa ekonomizer w e30 325? Bo Mi szaleje własnie on. Nie wiem co sie dzieje ale jak jade i w trakcie jazdy szarpnie mi autem tak jakby nie dostawal (pradu,gazu, paliwa) i ekonomizer poleci mi na 0 i auto ma " powera"i po chwili dalej szarpnie i w tym momencie zaczyna dalej działac ekonomizer i dostaje malego "mula ".

co mu sie dzieje?? czy to ze starości? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak jest podpiety ekonomizer na jakiej zasadzie dziala? To jest wezuk od podcisnienia podpiety pod kolektorem ssacym i dlaczego sie zacina jak szarpnie autem i po kolejnym szarpnieciu odblokowywuje sie To jest dla mnie dziwne

Ja bym szarpania nie łaczył z ekonomizerem ... wskazanie ekonomizera moze byc

pochodną tego szarpniecia a nie odwrotnie

Szarpniecie najprawdopodobniej to efekt padającego czujnika położenia wału , zwróć

uwage czy auto nie gasnie na chwile (ułamek sekundy) po czym odpala siłą rozpędu

całosc trwa jakąś sekunde zobacz czy zapala sie ktoras z kontrolek ?

A to wahnięcie ekonomizera moze byc własnie spowodowane krotkotrwałym zgaśnieciem

silnika w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czasie jazdy zadne kontrolki nie zaswiecają sie Chodzi o to ze jak zablokuje mi sie ekonomizer to auto 1 szarpnie i jedzie dalej a ekonomizer pokazuje 0 i wtedy auto ma lepszego powera To sie dzieje na nizszych obrotach to na wysokich nie ma tego szarpania Tylko niskie takie do 4tys. Moze swiece jeszcze zmienie jutro. dla mnie to jest czarna magia :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 w E30 czyli chyba m25 ma czujnik polozenia walu bo np m10 niema tego czujnika. a technologicznie te silniki sa bardzo podobne...?? jak nie ta pompa to zaplon (swiece przewody cewka aparat) moze tez byc wydech zapchany cos z wtryskami ja bym stawial na cos zwiazanego z paliwem a szczegolnie jak sie jezdzi na gazie. Chyba ze cos w silniku? zawory? nie lubia gazu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...