Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Potrzebne zdjecie węży wodnych w 520i


ARservice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem druga bunie tym razem w benzynie +LPG ,problem jest jeden tylko małolaty zakładały instalacje LPG i zapomnieli wpiąc do obiegu ciepłej wody nagrzewnice,tak ze jest teraz zimno w aucie a przewody sa poobcinane i nie wiem gdzie ktory idzie ,Bardzo prosze o pomoc .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to nie spotkałem się z takim potraktowaniem jeśli chodzi o nagrzewnicę i jej przewody-masakra

To teraz tak :

W ścianie grodziowej wystają trzy króćce-dwa są wyraźnie o mniejszej średnicy.Ten krócieć o większym fi to powrót z nagrzewnicy a mniejsze to lewy lub prawy radiator nagrzewnicy.

Żeby określić bez robienia fotek ktory przewód do której rurki to dobrze jakbys wiedział jaki typ nagrzewnicy masz,siemens,valeo,behr.Na dzisiaj pomocny bedzie schemacik z realoem tam zobaczysz jak połączyć przewody do zaworów bo być może masz wersję z dodatkową pompką przy elektrozaworach ogrzewania.Ja fotke pstryknę dopiero w poniedziałek.

[ Dodano: 30 Październik 09, 18:28 ]

No i czy to M50 czy M20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Dziki ,akurat pracuje w Jelczu wiec moze Podjedziesz?Potrzebuje tylko spojrzec nic niedotykajac ,jak czasami patrze co małolaty robia z autami to rece mi opadaja.Ja mam 3 krócce 2 to na elektrozawory a pierwszy nie wiem skad ma zasilanie (lub powrót) wziete?

Jedyne co mnie skusiło do zakupu auta to silnik chodzi jak złoto.

Pozdrawiam

A a silnik M50 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z telefonu więc linki musze wprowadzać ręcznie ale rzuć okiem na ten rysunek to może coś rozjaśni teraz.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HB51&mospid=47370&btnr=64_0114&hg=64&fg=18

Nie wiem czy link dziala

[ Dodano: 30 Październik 09, 19:28 ]

Zasilanie w gorącą wodę idzie profilowanym przewodem od głowicy(od strony podszybia)do jednego z króćców w elektrozaworach.Potem dwa węźsze przewody wychodzą z elektrozaworów i wchodza do nagrzewnicy a z nagrzewnicy wychodzi ten grubszy i jest połączony z blokiem silnika pod kolektorem ssącym.

To tak w szybkim skrócie:)

W poniedziałek sobie zobaczysz.

[ Dodano: 30 Październik 09, 20:04 ]

Nie smierdzi w aucie jakoś inaczej?Płynem chłodniczym?Na szybach od wewnątrz nic sie nie maże?tapicerka obok lewej stopy sucha?Może ta nagrzewnica jest trachnięta i w ten sposób pozbyli się problemu odcinając ją od obiegu.Nie spotkałem sie z tym by przy montażu lpg trzeba by robić taki kipisz z nagrzewnicą:(

Także podpinając nagrzewnice trzeba by miec na to oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki

małolatom potrzebna byla fura z wydechem i filtrem stozkowym niewazne ze zimno w budzie jedyne co to jeszcze zadbany silnik , a gaz zakładał ktos chyba w stodole znalazłem uszkodzony krociec z parownika (Out) sklejony na klej i odpadajacy :shock: naprawiłem mam mozliwosc:)))

No i poległem ,5 godzin wali i efekt zaden,auto gotuje sie,nie grzeje w kabinie a mnie juz koncepcji brakło ,jedyne co mi na mysl przychodzi to pompa wodna jest niewydolna i dlatego ktos podłaczył tylko LPG zostawiajac niepodpieta nagrzewnice.Może ktos sie zna na tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniż trochę ten parownik od gazu i trzeba by się temu bliżej przyjżeć.Jeśli robi się bańka powietrźa w wężach do parownika i do tego jeszcze w nagrzewnicy to nawet zdrowa pompa tego nie pocisnie.

Stoi pod domem czy pod firmą?

[ Dodano: 5 Listopad 09, 13:51 ]

Przelew z otworka(strumyk) w zbiorniku wyrównawczym masz?

Odpowietrzasz na maxymalnie włączonym ogrzewaniu dla lewej i prawej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaprowadziłem pod firme,odpowietrzałem na otwartych na max ,powrociłem do stanu jak była kupiona tzn bez nagrzewnicy i tez sie zagotowała,boje sie ze wywalila uszczelke pod glowica,popatrze w poniedziałek o co chodzi ,albo wprowadze ja sobie na warsztat.Silnik krokowy wisi odciety niewiedziec czemu uklon_bmw .

Pozdrawiam

[ Dodano: 25 Listopad 09, 07:45 ]

Ciąg dalszy walki z bunia :mrgreen:

Niestety padnieta uszczelka pod glowica ,mam juz porozbierane,czekam na glowice po planowaniu,zeby bylo ciekawiej to małolaty chyba tez mialy problem z ta woda bo pompe wody wymienili na nowa :shock: a po zdjeciu pokryw ocza moim ukazaly sie np.weze ogrodowe ,odciety silnik krokowy i uszkodzone visco (moze ktos ma na odsprzedanie?).

Pytanie czy orientuje sie ktos z jaka siła przykrecane sa szpilki w głowicy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...