Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem z podgrzewaniem siedzeń E34


chiccoo

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym:

- siedzenie kierowcy podgrzewa tylko plecy, a dupsko zimne mam

- siedzenie pasażera włącznik sie podświetka i za ok 5 sek końiec podświetlania i pewnie grzania też- siedzisko i oparcie zimne.

Przełączniki siedzeń zamieniałem i nic nie pomogło :(

Moje siedzisko grzało latem, a zima nie chce :evil:

Szpece od obszywani siedzeń samochodowych jedno hasło tylko: maty.

Czy zawsze jak nie grzeje to maty są pęknięte?

Jak to sprawdzić i naprawić samemu lub dzie się udać na usunięcie tej usterki?- wrocław okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałeś od zawsze,że tylko plecy grzały?Czy działało i nagle przestało?

Jeśli nagle przestało to po sprawdzeniu bespieczników ,przekaźnika i kontaktu we wtyczkach w fotelu to pewnie mata uległa uszkodzeniu ale jeśli zawsze tak miałeś to Kosa ma prawdopodobnie rację.Porównując te same układy elektryczne to są układy w ktorych diesle od benzyn róznią sie wyprowadzeniami pinów w kostkac a nawet potrafią różnić się kolorami przewodów w kostkach i innym podłączeniem obwodów z bespiecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

u mnie kostka w fotele pasażera wygląda tak:

(w sumie 2 kostki ale tej czarnej nie mam gdzie wpiąć)

i kostka z instalacji pod wykładziną:

100112_211744.jpg

100112_212029.jpg

100112_211744.jpg

100112_212029.jpg

100112_211744.jpg

100112_212029.jpg

100112_211744.jpg

100112_212029.jpg

100112_211744.jpg

100112_212029.jpg

100112_211744.jpg

100112_212029.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosa wyciągnij przycisk ogrzewania z fotela ,odepnij kostkę i zobacz jak tam jest z pinami.

pin1,oświetlenie(szarobiały)

Pin2 i pin3(+)po bezpieczniku(żółtobiałozielony)

Pin4,masa(brązowy)

Pin5,zasilanie na mate siedziska(żółtobiały)

Pin6,zasilanie na mate oparcia(niebieskobiały)

Z pinu 5 i 6ego kabelki wędrują pod osłone do dwóch oddzielnych kostek dwupinowych

Z pinu 5 kostki włącznikado pinu 1 jednej kostki siedziska(pin2 to masa,brązowy)

Z pinu 6 kostki włącznika do pinu 1 kostki oparcia(pin2 to masa,brązowy)

Jeśli tam połączenie jest ok to podaj mi dokładne kolory przewodów i pinów im przypisanych w tej kostce w fotelu i tej z pod tapicery/wykładziny to spróbuje ją zlokalizować i zobacze skąd idzie i na jakim kablu we wtyczce instalacji idzie (+)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam pytanko, gdzieś wyczytałem ze do siedziska i do oparcia są osobne kostki, w sumie w fotelu mam 2 kostki (jak wyżej) ale pod dywanikiem mam tylko 1, może tą czarną musze jakoś podpiąć. podać napięcie i masę ?

dzięki dziki dzisiaj zdejmę oparcie i zobaczę jak tam z kostkami

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze kostka pod tapicerką podłogi w okolicach tych kanałów powietrznych na stopy pasażerów na tylnej kanapie.

Najlepiej fotelem podjechać na max do przodu,zdjąć tą osłonkę kanałów i wepchnąć rękę gmerając pod tapicerką w tych właśnie okolicach ale ze schematów wynika ,że jest to kostka dla siedzeń elektrycznych z pamięcią(memory) powiązaną z pamięcią dla lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...