Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jak dodac kucy w E34 525TDS


chiccoo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis w nocy miałem małe starcia z VW Golfem III 1,9tdi (tylko tyle wiem bo na sprzedaż jest) we Wrocku światła => światła, zestawił mnie samochód ludu. :evil:

Na odcinku ok 300m byłem za nim ok 10m, a było na końcu w mnie niecałe 130km- wszystko w orginale, koła zimowe 195.

Wystartował b.ładnie, ale później doganiałem go... i nie dogoniłem. :(

U mnie: waga samochodu+plus ok 70L ropy+moje 102kg-brak zderzaka tył

Golf: napewno jedna osoba, zderzaki miał :)

Jak mu kucy dodać by znów nie było śmiechu ze mnie.

Turbo mam w dobrej kondycji zostało 14,11 sprawdzane.

Silnik zadymi jak mu w d*** dam- normalne w dieslu i to w 15 letnim, okulary z 99 i 00, pasek z 98 znajomych też zakopcą troszke mniej, ale kopcą z pedałem do końcu.

Więc sądze że zakatowana nie jest moja jednaostka.

Może jakaś elektronika, lub coś jeszcze?

Kata u mnie brak- tak juz kupiłem.

Ogólnie silnik mam chyba dobry w DE 205km poszedł na sporcie i dalej by szedł, ale juz pękałem- bo pogoda taka jaka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chip ale gdzie i jaki- pełno jest chipów na rynku, ale który tak naprawde daje rade (sprawdzony) i na jaką kwotę do portwela wkomponować? :)

Co do golfa zgadzam sie lekki jest i może mieć nawet 110ps w serii- ale tak głupio mi sie zrobiło na następnych światłach. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W golfach i audi to było kilka wersji :

90 / 110 / 130 / 150KM

W gruncie rzeczy nie masz co sie przejmowac , jesli dostałes od wersji 130 / 150 KM

generalnie pokonał Cie mniejszą masą a nie mocą silnika :wink:

Przy ciezszych autach warto do sprawy podejsc na takiej zasadzie :

"nie ważne ile masz do setki , powiedz ile masz do dwustu"

Moja buma z racji masy nie jest jakims tam demonem predkosci przy starcie ze

swiateł , ale od 120 w góre sympatycznie sie juz rozpedza na autobanie :wink:

A przy 200 to wiekszosc tych sympatycznych autek TDI odpuszcza no chyba ze to

jakis rzeźbiony dizel z trzema turbinami , czterema czipami i kierowcą kamikadze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W golfach i audi to było kilka wersji :

90 / 110 / 130 / 150KM

ale różnią się znacząco

nie tylko sterowaniem

turbina, wał, wałek, tłoki

nie takie hip hop

[ Dodano: 1 Listopad 09, 21:32 ]

na pocieszenia

740i ma miec do setki 7,4

a 540i 6,4

wiec rozmiar ma znaczenie i to duuże

[ Dodano: 1 Listopad 09, 21:33 ]

:lol: :lol: :lol:

nie tylko dla kobiet

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak tds mo0zna wskrzesic ale nic nie przychodzi za darmo

na poczatek jakis chip tylko nie typu allegro

auto seba chipuje w dobrych cenach jetronnik troche drozej cetronik itd

zmiana turbo np turbo pasuje od wv transporter 2,5tdi dobry dolot czyli duzo powietrza mam na mysli wywalenie tej puszki z glowicy z filtrem i stozek SIMOTA zalezy co chcesz osiagnac jaka moc i moment

mysle ze sama zmiana programu ECU W MIARE ROZSADKU juz da ci frajde z jazdy bedziesz mial lepszy dol i bedzie bardziej elastyczna co do grubej inwestycji to program .dlubnieta pompa czyli zmiana tlokorozdzielacza wydajniejsze wtryski duze turbo plus wydech i 205km potwierdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo_wrc napisał/a:

Albo kup 525i i po problemie :D ja nawet wciągałem prelude 2.2 VTEC:))))

hmm a może chcesz stanąć na kresce z civic'iem 1,6 vti?

Tu już zaczynają robiż się ustawki na światła :mrgreen:

Co do ustawek to nieraz można poszaleć koło Astry na 3 pasach- jeszcze nie dawnno sam tam szalałem E36 328i

mysle ze sama zmiana programu ECU W MIARE ROZSADKU juz da ci frajde z jazdy bedziesz mial lepszy dol i bedzie bardziej elastyczna

I z tym tematem powiadasz tylko do auto seby?- można jakieś namiary, adresik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chicco pamietaj AUTOMAT u ciebie tez swoje robil .....a tak na marginesie, na innych forach jest tez taki dzial jak na przyklad KILLING ON THE STREET, gdzie ludzie pisza jak sie skonczyla ich potyczka od swiatel do swiatel i z jakim autem. Moze my cos takiego wprowadzimy, tylko bez bajkopisarstwa i nie zawsze musi byc to wygrana :P noca mozna depnac troche mocniej od grunwaldu w strone mostu szczytnickiego.... zanim sprzedalem fiata Qpe mialem tez dobra potyczke z Golfem V wersja GTI ale diesel...no coz, mily pan sie zdziwil na co wydal te 60tys zl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chicco pamietaj AUTOMAT u ciebie tez swoje robil .....a tak na marginesie, na innych forach jest tez taki dzial jak na przyklad KILLING ON THE STREET, gdzie ludzie pisza jak sie skonczyla ich potyczka od swiatel do swiatel i z jakim autem. Moze my cos takiego wprowadzimy, tylko bez bajkopisarstwa i nie zawsze musi byc to wygrana :P noca mozna depnac troche mocniej od grunwaldu w strone mostu szczytnickiego.... zanim sprzedalem fiata Qpe mialem tez dobra potyczke z Golfem V wersja GTI ale diesel...no coz, mily pan sie zdziwil na co wydal te 60tys zl :D

Tylko zeby to sie nie rozpedzilo i beda historie (oczywiscie pozytywnie odbierane, bo o tym wlasnie ten dzial bedzie), ze ktos sie cial z kims na swiatlach i na wysokosci mostu grunwaldzkiego mial 180 na liczniku. Czy chcemy cos takiego promowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że pytałem sie o dodanie kucy nie było równoznaczne z moją chęcią i uczestnictwem w wyścigch od swiateł do świateł (czyt nielegalne).

Dla przykadu po co wozu zmieniasz silnik u siebie, po co więcej Tobie koników i Nm?- Sądze że w celu bardziej elastycznej jednostki, a co za tym idzie większa moc, lepszy "dół" i "góra".

W jakim celu kupuje się V8, V12?- sądze że w celu lepszych osiągów na drodze, a nie sponsorowania stacji bęzynowych. :)

Po co do E30 wkłada się np.M30b35, M52b28- do wyścigów tylko? A może do odreagowania stresu- bączki, palenie gumy, drifft (każdy ma swoje potrzeby, nie tylko nielegalne).

Czy każdy kto zakłada chipy, robi tuningi mechaniczne i optyczne jest zawodnikiem na drogach publicznych?

Więc nie jedźcie po mnie że potrzebuje zmian w jednostce do wyścigów po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chiccoo, nie zrozum mojego posta zle. Nie krytykuje tego ze chcesz wiecej KM pod macha. Rozumiem to, bo jak sam piszesz ja chce wlozyc 4.4 silnik do siebie bo 3.0 jest za malo :twisted: . Jedynie odnosilem sie do tego ze moim zdaniem troche bez sensu zakladac specjalnie temat/dzial pt np. "killing on the street".

Mi tylko o to chodzilo:

a tak na marginesie, na innych forach jest tez taki dzial jak na przyklad KILLING ON THE STREET, gdzie ludzie pisza jak sie skonczyla ich potyczka od swiatel do swiatel i z jakim autem. Moze my cos takiego wprowadzimy. Noca mozna depnac troche mocniej od grunwaldu w strone mostu szczytnickiego

Wiadomo ze kazdy lubi pocisnac sobie, Ty, Ja, kazdy z nas, ale wtedy kiedy sa odpowiednie warunki do tego. A z takim osobnym dzialem przeznaczonym tylko i wylacznie po to, zeby kazdy mogl sie rozpisac kogo roz****dolil na swiatolach i jakie predkosci osiagnal jadac przez miasto, to czy nie sadzisz ze to bedzie wprost promowalo zeby zapie***lac przez miasto ile wlezie? Tak apropos, to nie mielibysmy powodow by tego goscia pojechac tak jak pojechalismy...

http://www.forum.maxbimmer.pl/topics5/bezmozgie-yeti-vt13177.htm?sid=164630c8d1398e3e210570818bdde6bb#102939

Jedynie moje mieszane uczucia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam DynaSoft Jak Juz Koszt 1600zl I chlopaki maja Glowke do tego <bmw_1> :mrgreen: happy_bmw Ja Mialem Starcie Z golfikiem serii 4 170Km I tez Mnie Ze Swiatel Wydymal Ale Do momentu Kiedy Wbilem 2 Bieg I chlopkak Wrocil do domku z podkulonym ogonem <bmw_1> <bmw_1> <bmw_1> happy_bmw happy_bmw happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...