Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[e30] m20b20 , temperatura !!!???


Szalu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem , wskazówka temperatury maksymalnie dochodzi mi do pierwszej kreski za niebieskim polem , moze sie myle ale chyba powinna dochodzic do "pionu" , termostat jest nowy. Teraz pytanie : :roll: jakie sa tego przyczyny , jak to naprawic :D i jakie sa konsekwencje jazdy na niedogrzanym silmiku ? pozdro i z gory dzieki za pomoc <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krotka mete procz wiekszego spalania niema znaczacych konsekwencji. Ale generalnie musisz to zrobic bo silnik nie lubi byc nie dogrzany.... i na dluzsza mete moze mu to zaszkodzic. nie wspominajac o tym ze niemasz zabardzo ogrzewania. Ja bym stawial na termostat mimo ze jest nowy sprawdz czy nie jest caly czas otwarty. Rura na dole powinna byc zimna gdy silnik sie rozgrzewa albo go wymontuj i zobacz co z nim jest. Bo nie zawsze nowe oznacza sprawne.... Druga rzecz to wisko byc moze jest wlaczone caly czas ale to raczej slychac. Wiecej pomyslow niemam byc moze jezdzisz krotkie trasy i bardzo niskie obroty uzywasz wtedy silnik dlugo sie nagrzewa. Ale generalnie w BMW a szczegolnie 6-cylindrowych po wcisnieciu dwa razy gazu wskazowka stoi w pionie... <bmw_1> Pare dni temu byl podobny temat i dotyczyl E46 zajrzyj tam.... <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tu masz dokladnie opisane co to jest wisko do czego sluzy i jak dziala... zreszta to jest link z tego forum....

http://www.forum.maxbimmer.pl/topics19/budowa-sprzegla-wiskotycznego-vt1743.htm

Glowy sobie nie dam uciac czy w dieselu jest wisko ale diesel tez musi byc chlodzony wiec na 99% jest.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sprawdzić szybciej czy termostam sie załącza to daj przed chłodnice karton- stary sposób gdy termostat słaby, lub padnięty.

czy w dieslu tez jest cos takiego?

U mnie jest wisko M51 inaczej mówiąc e34 525TDS.

Każdy samochód jeśli nie ma el. wiatraka/ wentylatora na chłodnicy pasiada wisko, no chyba że ma silnik jest chłodzony powietrzem np. poczciwy stary maluch - innych rodzajów chłodzenia nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat zawieszony w otwarciu.

Na postoju tez tak masz?Jesli tak to spróbuj zatrzymac wiatrak wiatrak chłodnicy i zobacz czy wskazówka podniesie się wyżej niż teraz co masz.Najlepiej gdyby ktoś przytrzymał wiatrak a Ty obserwuj wskazówkę jak podejdzie wyżej to termostat.Pamiętaj że nowy nie zawsze znaczy sprawny.

Kiedys kupiłem termostat ktory zacięty był w punkcie maksymalnego zamknięcia a to dopiero bigos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze Ci wskaznik zle pokazuje.... pojedz do jakiegos znajomego albo milego pana od chlodnic oni maja taki fajny termometr do mierzenia temperatury wody.... <bmw_1> Chodz dla mnie to wyglada na termostat a to juz trzeba miec pecha zeby kupic nowy uszkodzony termostat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt w e30 ten wskaźnik temperatury potrafi wariować.

U Mordulca swego czasu to wskakiwała sobie wskazówka na czerwone pole ot tak:)

Jeśli to termostat masz otwarty/zacięty to nawet ruch wiatraka nie sprzęgniętej wiskozy juz na wolnych obrotach chłodzi silnik.

Przytrzymaj wiatrak na chwilę i zobacz czy wskazówka wogole reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak , na postoju gdy przytrzymam wiatrak i poczekam tak z 10 minut to temperatura wzrasta - wskaźnik dochodzi do pionu , gdy puszcze wiatrak to temperatura znowu spada na niżej , tak jak na początku. Dziś kupiłem kolejny termostat - kolejne 50 pln w błoto wyrzucone :evil: ) - założyłem ... i co ???? to samo!!!! :evil: Jezeli chodzi o wariacje wskaźnika - popukałem , i dalej jak było tak jest . w Poniedziałek podjade jeszcze na warsztat w celu sprawdzenia temp wody tym termometrem. Macie jeszcze jakies pomysły ?? :?

Pozdro <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realoem "mówi",że termostat jaki jest zakładany to 80stC jesli są też dedykowane inne(czego nie wiem w przypadku e30) np.88,95stC to spróbuj z tymi.

Termostat ma siedzieć w pełnym zamknięciu do temperatury.

Woda do garnka,termostat zawieś na drucie/sznurku i włóż do garnka.Mierz temperaturę wody.

Jeśli ma temperaturę otwarcia 80stC to jest to punkt rozpoczęcia otwierania.Powinien uchylić sie minimalnie w tej temperaturze.Jeśli uchyli sie nawet trochę juz w temperaturze np.75st to jest zły.

Francuskie zamienniki(nie pamiętam nazwy ale w żółtym pudełku) to totalny shit-trafić sprawny to żadkosć i kosztują około 40zł.Ja brałem bodajże firmy Wahler i za 60zł miałem sprawny.

[ Dodano: 10 Listopad 09, 01:10 ]

Jeśli po badaniu zewnętrznym termometrem ze w układzie masz prawidłową temperaturę to albo oryginalny czujnik temperatury się "trochę rozkalibrował"lub ktoś wcześniej molestował wskaźnik temperatury w liczniku(zdarza sie jak ktoś nie obchodzi się dobrze przy zakładaniu aluminiowych ringów cyferblatów:) lub cewka tego wskaźnika juz klęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał termostat.

Ostatnio miałem tak u siebie.

Fakt ze silnik trochę nowszy ale zegary są od E30.

Co do nowego termostatu??

Hehehehe kupiłem w sumie 3 szt. pytanie_bmw i dopiero czwarty był dobry.

Kolega Tomaszeks_88 dobrze napisał.

Najlepiej sprawdzić wąż dużego obiegu.

"Rura na dole powinna byc zimna gdy silnik się rozgrzewa"

Jeżeli jest ciepła to oznacza ze termostat jest cały czas otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaznik jest dobry, bo jak zatrzymal wentylator to temperatura podskoczyla.

Najlepiej sprawdzić wąż dużego obiegu.

"Rura na dole powinna byc zimna gdy silnik się rozgrzewa"

Jeżeli jest ciepła to oznacza ze termostat jest cały czas otwarty.

Najtanszy i najpewniejszy sposob.

Hehehehe kupiłem w sumie 3 szt. i dopiero czwarty był dobry.

"Kto tanio kupuje, ten dwa razy kupuje". Kup Wahler-a i po klopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...