Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


zakup E38


Pecet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zwracam się z prośbą do użytkowników e38, w szczególności diesel-automat o opinię na temat tych modeli.

Zastanawiam się nad zakupem... Na co zwrócić uwagę w tym modelu ?

Pozdrawiam!

<bmw_2>

[ Dodano: 19 Listopad 09, 22:03 ]

napiszcie proszę jak ma się sprawa auta sprowadzonego np z niemiec, jakie są aktualnie opłaty, akcyzy itp.

mam na myśli e38 2.5tds z 96-98r.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 w e38?? jeszcze w dieslu?hmmm...na mój gust nie ma nawet co sie pchac w taki silnik przy takim aucie,poszukaj lepiej 3.0 a wogóle najlepiej poszukaj benzyny :twisted: zawsze jakimś wyjsciem jest e38 z gazem na alledrogo mozna znaleźć ciekawe okazy za rozsądną cene.O dieslu moge powiedziećCi tylko tyle ze jeżeli poprzedni właściciel nie dbał o motor,lał do niego dziadostwo to moze okazać sie studnią bez dna...tak samo automat,nieprawidłow użytkowany bedzie drogo koszował:/ nie wiem jak to jest w e38 automat ale e65 w automacie za filtr skrzyni ma coś ala miska olejowa i niestety zamiennika brak...nowy to wydatek 1700zł wiem bo kumpel musiał wymienić :? ale niech wypowiedza sie posiadacze diesli.Ja osobiśćie juz rok mam e38 4.0i i jestem potwornie zadowolony:D po miescie spala 15l z klimą,po trasie wzieła mi 10:) wiec jakoś szału nie ma ze spalaniem aha nie posiadam LPG!przy zakupie benzyny moge Ci poradzić jedynie zakup czegoś od 96r wzwyż a dlaczego?bo wymiana sprzegłą kosztowała mnie 1700zł a od 96 roku sprzedło kosztuje już 600zł ;-) ,remont zawieszenia jest też dość kosztowny-w benzynie ceny wachaczy wachały sie od 200do 250 zł za sztuke-gumy w wachaczasz teoretycznie niewymienialne bo wachacze sa aluminiowe wiec i tu warto sprawdzić co jest przed zakupem,bo czasami głupie pukanie które poprzedniemu włascicielowni dziwnie nie przeszkadzało moze okazać sie dość kosztowne.

Jezeli miałbyśjakies pytania co do użytkowania i eksploatacji v8 to służe pomocą.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, dziękuję za konkretną odpowiedź :)

Liczę się z tym,ze poprzedni właściciel mógł lać do diesla opał czy inne świństwa, niestety nie da się tego pewnie sprawdzić podczas jazdy próbnej :evil:

Nastawiałem się na diesla z dwóch powodów, po pierwsze-małe spalanie, po drugie cena ropy która jest zawsze coś tańsza od benzyny.

Przemyślałem już kilka spraw i jednak zostanę przy benzynie, nie ma sensu pakować się w ropniaka, zbyt wielka niewiadoma :evil:

Aktualnie posiadam e36 325i i jestem zadowolony, do pracy 15km (3 miasto+12 tereny poza miejskie), spalanie 9L/100km, nie mam ciężkiej nogi :)

Pisałeś,że po 96 roku sprzęgło montowane w e38 kosztuje już o wiele mniej....

czy E38 miało jakieś face-liftingi ? Są jakieś pod wersje E38 ?

Co do gazu... Mam pewien uraz, swego czasu miałem cudowną E32 735i, no i suma summarum głównie przez gaz zdrowo zagotował mi się silnik, sprzedałem :(

Teraz wchodzi w grę jedynie 728i lub 730i, niestety inna mnie nie interesuje ze względu na spalanie <bmw_1>

Jestem otwarty na Wasze opinie <bmw_2>

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc takod 94 roku szedł silnk m60b40 potem było m60b44 i chyba w 96 był pierwszy lifting tzn. 7 miał połaczone swiatła z kierunkami a ja mam jeszcze osobno niby nic ale zawsze coś:) jezeli szukasz dokładnych inforamcji na temat silników 2.8 czy 3.0 polecam zalogować sie na 7er.pl tam dostankesz wyczerpujacą odpowedz od osób posiadajacych akurat takie motory,a takze podpowiedza Ci o bolaczkach tych wersji jak i cenach cześci czy kosztach eksploatcji.Powiem cCi tylko tyle..z 3.0 bedziesz chciał sie niedługo przesiaśc na 4.0 albo coś wiekszego :twisted: pozdrawiam i jeszcze raz zapraszam na 7er.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedzi, przemyślałem temat, na razie rezygnuję z zakupu, sam zakup, jak i eksploatacja e38 przekracza mój budżet, po prostu kupiłbym, może nawet czasem jeździł, a zęby w ścianę :)

Zostanę na razie przy mojej e36 <bmw_2>

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...