Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem chyba ze sprzęgłem i jeszcze cos ...pomocy e34


dzinks007

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze od tygodnia mam pewien problem mianowicie nie przeszkadza to zupełnie w jeździe chodzi mianowicie o to ze jak wcisne do konca sprzechlo to cos stuka przy koncu zaznaczam ze biegi wchodza idealnie i nie ma z tym zadnego problemu tyle tylko ze jak wciskam sprzeglo do konca lub trzymam wcisniete to slysze takie stukanie i jeszcze jedna sprawa otóż kapie mi spod silnika trza wymienis ta uszczelke od spodu prosze poradzcie mi co to moze stukac i jaka cene mechanior moze liczyc za wymiane tej uszczelki od spodu moje malenstwo to E34 2.0 24v lub moze znacie kogos w czestochowie co by sie tym z zamilowaniem zajął Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas wciskania pedału miałem stuki gdy wyłamały mi się dwie blaszki z tzw słoneczka.Następnym objawem miałem szum łożyska oporowego bo długo jeździłem z rozwalonym słoneczkiem.

Szykuje się Tobie wymiana najlepiej kompletnego sprzęgła(tarcza,docisk,łożysko).

Koszt sprzęgła SACHS około 650pln,a LUK ok 500pln.

Robocizna to różnie(mi znajomy wymienił za 150pln ale słyszałem ,ze normalnie to prawie 300pln potrafią wziąść)

Jeśli masz pewność że to z uszczelki miski jest wyciek to powinieneś ja sam wymienić(troche zabawy jest przy śrubach miski od strony sprzęgła.I samą wymianę zrobisz bez wyciągania miski na zewnątrz tylko odkręć i odsuń ją od bloku.

Jak chcesz miskę wyciągać to już trochę zabawy jest:albo dzwigasz silnik do góry na 10cm albo demontujesz drąźki kierownicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecana jest wymiana kompletu.

Płacisz raz za robotę i masz spokój i pewność że tam wszystko jest ok.

Może być tak że rozbiorą Tobie sprzęgło do wymiany łożyska a okaze się że i tarcza juz nie najlepsza więć sam określ czy nie lepiej wymienić całe za jednym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być oporowe rzeczywiście ale czy ono nie ucicha właśnie przy wciśnięciu sprzęgła ( niestety nie pamiętam dokl.) . Znajomy miał podobne objawy u siebie i zlekceważył je po czym taki gruby wałek w skrzyni ( grubości sporej pękł ) na pół i oporowe nie miało z tym nic wspólnego mimo ze tez coś żecholiło w środku wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...